کد خبر: 729249 A

زهرا رهایی:

مدیر پژوهش انجمن زنان کارآفرین گفت: بانوان باید همه دارایی‌ها اعم از مادی، فیزیکی و سرمایه‌های اجتماعی خود را ارزیابی کرده و بر این اساس، به مقوله‌هایی که ایده‌های جدید دارند، ورود یابند.

زهرا رهایی در حاشیه چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: در پژوهش‌های انجام شده در زمینه موانع جسارت پیدا نکردن بانوان در عرصه کارآفرینی و کسب و کار، نگرانی از ایجاد تعادل بین زندگی و کار مطرح شده است.

وی افزود: هدف از چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار قزوین ارائه الگوهای موفق در کنار کسب و کار و زندگی و همسان‌کردن اهداف بانوان کارآفرین و رضایت‌مندی آنها و انتقال تجربه بوده است.

مدیر پژوهش انجمن زنان کارآفرین ادامه داد: با توجه به فضای پرتلاطم کسب و کار، بانوان برای ایجاد کسب و کار باید میزان تاب‌آوری خود را بسنجند و از خود شناخت داشته باشند و همه دارایی‌ها اعم از مادی، فیزیکی و سرمایه‌های اجتماعی خود را ارزیابی کرده و بر این اساس، به مقوله‌هایی که ایده‌های جدید دارند، ورود یابند.

رهایی وضعیت کنونی کشور را برگرفته از شرایط تحریمی دانست و اضافه کرد: گرچه شرایط تحریمی خطرناک است اما فرصت مناسبی برای این است که تولیدکنندگان داخلی بتوانند خود را در عرصه رقابت مطرح و با عرضه محصولات خود جایگزین واردات، در داخل کشور بازار خوبی به دست آورند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در انجمن زنان کارآفرین مطرح است، فقط کسب و کار نیست بلکه سبک زندگی است و اگر سبک زندگی تغییر یابد و زنان  کارآفرین شوند مشارکت اجتماعی و روابط بین فردی آنها تقویت شده و فرزندان بهتری می‌توانند پرورش دهند و در توسعه جامعه هم تاثیرگذار خواهند بود.

دبیر چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار قزوین تصریح کرد: نگاه تعادلی به کار و زندگی موجب می‌شود افراد هدف ثابتی داشته باشند و انعطاف‌پذیری داشته باشند و در هر برهه‌ای با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیستی شرایط رضایت‌بخش و موفق‌آمیزی برای خود فراهم کنند.

زنان کسب و کار واردات زهرا رهایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر