کد خبر: 728480 A

ایلنا از قزوین گزارش می‌دهد؛

فعالیت مسافرکش‌های شخصی در خط آبیک-قزوین موجب گلایه و نارضایتی رانندگان تاکسی این خط شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سال‌هاست  ایستگاه مینی‌بوس و خودروهای سواری خط آبیک-قزوین در خیابان طالقانی در ترمینالی که متعلق به بخش خصوصی است، استقرار دارد.

با توجه به افزایش تعداد تاکسی‌های خط آبیک-قزوین در چند سال اخیر، رانندگان تاکسی این خط باید ساعت‌ها در نوبت بمانند و معطل شوند تا مسافر سوار کنند.

نکته قابل تامل اینکه برخی از رانندگان خودروهای تاکسی خط آبیک-قزوین شب‌ها در مقابل پایانه ایستگاه آبیک-قزوین شب را به صبح می‌رسانند تا صبح زود نوبت آنها شود و بتوانند در طول روز درآمد بیشتری کسب کنند.

در این حال و روزهای ناخوش اقتصادی که همه تلاش می‌کنند  لقمه نانی برای خانواد‌های خود ببرند برخی خلاف این موضوع عمل می‌کنند که نمونه آن خودروهای شخصی مسافرکش هستند که رد مسافران خودروهای سواری ایستگاه آبیک-قزوین را زده و به راحتی مسافرکشی می‌کنند در حالی که طبق قانون فعالیت خودروهای شخصی ممنوع است.

نمی‌توان درگیر شد

یکی از رانندگان سواری خط آبیک-قزوین گفت: برخی خودروهای شخصی اقدام به مسافرکشی از آبیک به قزوین می‌کنند که این امر موجب شده با آنها درگیر شویم گرچه راهنمایی و رانندگی هم برخورد می‌کند اما ظاهرا گوش شنوایی وجود ندارد.

یکی دیگر از رانندگان خط آبیک-قزوین بیان کرد: تردد خودروهای شخصی زیاد است و هر لحظه مزاحم تاکسی‌های آبیک-قزوین می‌شوند و نمی‌توانیم با آنها درگیر شویم که چرا مسافر سوار می‌کنند.

وی افزود: رانندگان تاکسی بالای 10 و 15 سال قدمت، سالانه 100هزار تومان بابت معاینه فنی پرداخت می‌کنند در حالی که رانندگان خودروهای شخصی سالی 22 هزار تومان جهت معاینه فنی هزینه پرداخت می‌کنند.

مسافرکش‌های شخصی حق ما را ضایع می‌کنند

یکی از رانندگان خط آبیک-قزوین که خودروی وی زیر 10 سال قدمت دارد، اظهار کرد: هر 6 ماه یک بار 46 هزار تومان بابت معاینه فنی پرداخت می‌کنم اما خودروهای بالای 10 سال باید چهار بار در سال معاینه فنی شوند و 100 هزار تومان پرداخت کنند که هزینه بالایی است.

این راننده گفت: زمانی که نمی‌توانیم داخل پایانه مسافربری شویم و مقابل پایانه پارک می‌کنیم از سوی راهنمایی و رانندگی اعلام می‌شود که نباید در این مکان پارک کنیم و جریمه می‌شویم.

معاینه فنی زود به زود تاکسی‌ها ضروری است

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک اظهار کرد: اینکه خودروهای تاکسی بالای 10 سال، باید سالی چهار بار معاینه شوند به این دلیل است که تاکسی، خودروی عمومی است، تردد بیشتری دارد و قطعا استهلاک بیشتری دارد که نیاز است زود به زود معاینه فنی آنها انجام شود.

وی افزود: عدد 100 هزار تومان بابت معاینه فنی خودروهای سواری تاکسی در برابر 22 هزار تومان خودروهای شخصی قابل توجه است که این موضوع با استاندار قزوین و معاون امور عمرانی استاندار مطرح و پیگیری می‌شود.

این مسئول ادامه داد: موضوع تردد خوردوهای شخصی در شورای ترافیک شهرستان آبیک بیان شده و پس از بررسی، تصمیم لازم أخذ می‌شود.

 

 

بخش خصوصی تاکسی درآمد مسافران آبیک قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر