کد خبر: 728420 A

افشار خبر داد:

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: تداوم زنجیره تولید و تامین محصولات غذایی و امنیت این حوزه از مهمترین اولویت‌های پدافند غیر عامل به شمار می رود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی استانداری قزوین، محمد افشار در دوره آموزشی تهدیدات نوین زیستی و راهکارهای پدافند غیر عامل برای آن که با حضور مدیران،مسئولان و کارشناسان حوزه زیستی و بیولوژیکی استان قزوین برگزار شد، افزود: با توجه به اهمیت موضوع تهدیدات زیستی در دنیای امروز باید اذعان کرد به خطر افتادن تامین نیاز های اساسی و کمبود مواد غذایی، ظرفیت بالقوه ای برای تبدیل شدن به یک موضوع امنیتی را دارد و باید این مسئله را با توجه به اهمیت آن جدی تر گرفت.

این مسئول یکی از وظایف اصلی پدافند غیر عامل را رصد، پایش و شناخت تهدیدات از جمله تهدیدات زیستی و بیولوژیکی دانست و افزود: اولویت اول پدافند زیستی حفظ جان و سرمایه انسانی است که آسیب پذیری در این زمینه گاه تبعات جبران ناپذیری را با خود به همراه دارد.

وی اظهار داشت: همه دستگاه های مسئول باید وظایف خود را با جدیت بیشتری در زمینه تامین امنیت غذایی جامعه و جلوگیری از مخاطرات این بخش انجام دهند.

پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.

استان قزوین جامعه روابط عمومی مواد غذایی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر