کد خبر: 727887 A

صبح امروز در قزوین صورت گرفت؛

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شرکت تولیدکننده مواد پلیمری پارسا پلیمر شریف شهرک صنعتی کاسپین یک شهرستان استان قزوین بازدید کرد.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی‌کلانتری رئیس‌سازمان محیط‌زیست، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان استانی و شهرستان آبیک از شرکت تولیدکننده مواد پلیمری پارسا پلیمر شریف شهرک صنعتی کاسپین یک شهرستان آبیک استان قزوین بازدید کرد.

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه این بازدید گفت: استان قزوین به دلیل داشتن ظرفیت و از نظر فرهنگی و تکنولوژیکی می‌تواند به عنوان استان سبز مطرح شود.

وی افزود: در برخی از کشورها مثل آفریقای جنوبی اگر کسی کیسه پلاستیکی در دست داشته باشد چهار سال زندانی شده و 15 هزار دلار هم جریمه می‌شود که این موضوع هم شامل مشتری و هم فروشنده می‌شود.

مدیرعامل شرکت پارسا پلیمر شریف شهرک صنعتی کاسپین یک شهرستان آبیک هم در این مراسم اظهار کرد: بازیافت کیسه‌های زباله بسیار سخت و پرهزینه است و زمان بسیاری برای جذب آنها در طبیعت نیاز است.

وی افزود: تولید کیسه‌های پلاستیکی مناسب با جذب طبیعت مهم‌تر از ظروف یک بار مصرف است و باید در اولویت قرار گیرد.

این مدیرعامل ادامه داد: بر اساس استانداردها، مواد پلیمری در کارخانه تولید می‌شود و قزوین می‌تواند به عنوان پایلوت استان سبز مطرح شود.

استان قزوین زباله سازمان حفاظت محیط زیست نمایندگان مجلس رئیس سازمان محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر