کد خبر: 725944 A

نجفی در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد:

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین از پرداخت 146 میلیارد تومان به 667 طرح اشتغال زایی خبر داد.

اکرم نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: طبق آخرین گزارش دریافتی از سامانه کارا در 9 بهمن ماه امسال، 146 میلیارد تومان تسهیلات به 667 طرح پرداخت شده که برای سه هزار نفر شغل ایجاد شده و در این زمینه رتبه سوم کشور را داریم.

وی افزود: عملکرد ما نسبت به تسهیلات پرداخت شده به 50 درصد ابلاغی، 156 درصد بوده که از سوی بانک‌های استان از منابع داخلی خود پیش از بخش دولتی برای 50 درصد ابلاغ دوم، به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین ادامه داد: به غیر از طرح سامانه کارا، از محل تسهیلات تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و بانک سینا حدود 40 میلیارد تومان تسهیلات به روستائیان پرداخت شده که برای یک هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

نجفی اضافه کرد: در زمینه عمرانی و زیرساختی روستاها، عملکرد استان قزوین مطلوب بوده و از بسیاری از استان‌ها پیشروتر است.

وی عوامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در مهاجرت روستائیان به شهرها موثر دانست و خاطرنشان کرد: نخستین عامل مهاجرت، عوامل اقتصادی و دسترسی به خدمات است که در دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه به اشتغال در روستاها شده و بسته‌های حمایت از اشتغال به صورت متنوع در اختیار روستائیان قرار داده شده است.

این مسئول بیان کرد: خانواده روستایی اگر کسب درآمد نداشته باشد سکونت در روستا را کسر شأن می‌داند و به همین دلیل به سمت شهر مهاجرت می‌کند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین افزود: وظیفه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها است که در زمینه سکونت روستائیان در روستاها و جذابیت زندگی در روستاها فرهنگ‌سازی کرده تا از مهاجرت به شهرها کاسته شود.

نجفی ادامه داد: باید منتظر بهره‌برداری از بسیاری از طرح‌های اشتغال‌زا در روستاها در استان قزوین بود تا بتوانیم در زمینه ارائه آمار رسمی در خصوص مهاجرت دست یافت و اطلاع‌رسانی کرد.

استان قزوین امور روستایی درآمد رسانه مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر