کد خبر: 725263 A

در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به طور همزمان با سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس سه طرح گردشگری با ۴۲۶ میلیارد ریال اعتبار در استان قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با سراسر کشور عصر چهارشنبه از طریق ویدئو کنفرانس با حضور علی اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ۵۲۷ طرح گردشگری و میراثی در کشور افتتاح شد.

در استان قزوین در مراسمی با حضور علیرضا خزائلی، سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، زکی‌‌زاده مدیرکل امور هماهنگی اقتصادی استانداری، مرتضی علیخانی مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری قزوین و جمعی از مدیران استانی در محل بوستان ملی باراجین از سه طرح گردشگری بهره‌‌برداری شد.

این طرح‌‌ها شامل: کمپ گردشگری به ظرفیت ۱۴ سوئیت در زمینی به مساحت ۱.۵ هکتار با ۲۳ اتاق اقامتی و ۴۶ تخت با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال است. با افتتاح این طرح زمینه اشتغال ۱۲ نفر فراهم شد.

این کمپ در چهار هکتار زمین در بوستان باراجین در حال تکمیل است که امروز ۱۴ سوئیت آن به بهره‌‌برداری رسید.

همچنین یک هتل چهار ستاره در تاکستان با ظرفیت ۹۳ اتاق و ۲۰۰ تخت با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد. 

این هتل در پنج هزار مترمربع مساحت احداث شده و برای ۱۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

موزه مردم‌‌شناسی تاکستان از دیگر طرح‌‌هایی بود که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افتتاح شد.

برای راه‌‌اندازی این موزه که در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع ساخته شده یک میلارد و ۴۲۶ میلیون ریال هزینه شده و برای پنج نفر شغل ایجاد شده است.

استان قزوین پیروزی انقلاب اسلامی سرمایه گذاری گردشگری موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر