کد خبر: 725213 A

در سفر استاندار قزوین؛

کلنگ احداث گلخانه نهال‌های دانه‌دار شرکت نهال‌گستر رویان دانش‌بنیان آبیک به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، در مراسمی با حضور عبدالمحمد زاهدی همراه جمعی از مسؤولان استان قزوین، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و دیگر مسؤولان کلنگ احداث گلخانه نهال‌های دانه‌دار شرکت نهال‌گستر رویان دانش‌بنیان آبیک به زمین زده شد.

این گلخانه، در زمینی به مساحت 6 هزار متربع با پیشرفته‌ترین تکنولوژی و جدید روز احداث می‌شود.

امین ید‌اللهی مدیرعامل شرکت نهال‌گستر رویان دانش‌بنیان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: این شرکت در سال 88 با هدف تولید نشاء نهال به روش استاندارد آغاز کرد که در ابتدا سه نفر مشغول به کار بودند و سپس به 9 نفر رسید.

وی افزود: تولید نهال با روش کشت بافت و دستگاه‌های مکانیزه در یک هزار متر گلخانه آغا زشد که فازهای توسعه هم اجرا شده است.

این مدیرعامل ادامه داد: از سال‌های 92 تا 95 تولیدکننده برتر معرفی شدیم و در سال 96 و 97 هم کارآفرین ملی معرفی شدیم.

یداللهی اضافه کرد: در حال حاضر 80 نفر به طور مستقیم و 150 نفر به طور غیرمستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال، بیش از دو هزا رو 800 کشاورز از آموزش در زمینه علوم دانش بنیان کشور از سوی شرکت نهال‌گستر رویان دانش‌بنیان آبیک بهره‌مند می‌شوند.

این مدیرعامل تصریح کرد: تاکنون سه مرحله صادرات به کشورهای آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان صورت گرفته که محصولات قابل رقابت با اروپا بوده و ازترکیه هم بالاتر است.

یداللهی افزود: برای احداث گلخانه نهال‌های دانه‌دارجدید شرکت نهال‌گستر رویان دانش‌بنیان شهرستان آبیک 15 میلیارد ریال آورده شخصی هزینه شده که به 60 میلیارد ریال تسهیلات نیاز داریم و امیدواریم مسؤولان مساعدت لازم را انجام دهند که با تحقق این مهم 18 نفر د راین گلخانه مشغول به کار می‌شوند.

 

استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر