کد خبر: 724697 A

قافله‌باشی مطرح کرد:

عضو شورای‌شهر قزوین گفت: رویکرد شورای شهر ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و توجه جدی به حل مشکلات بانوان و جوانان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، روز سه‌شنبه در مراسمی با حضور فرید براتی‌سده رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری، ربیعی مشاور استاندار در امور بانوان، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین اولین گرمخانه ویژه بانوان در شهر قزوین راه‌اندازی شد.

مهدیه قافله‌باشی عضو شورای‌شهر قزوین در این مراسم گفت: نشاط اجتماعی سرلوحه کار ما در شورای شهر است و این مهم تنها با کاهش آسیب‌های اجتماعی ممکن می‌شود.

وی اظهارداشت: در شورا یک زمان گفته شد وارد کار اجرایی نشویم اما چون سال‌ها شاهد بی‌توجهی به بانون آسیب‌دیده بودیم و آن را یک مطالبه عمومی می‌دانستیم در این زمینه فعالیت بیشتری نشان دادیم.

قافله باشی تصریح کرد: رسیدگی به آسیب‌های بانوان یک مطالبه ۱۰ ساله بود که لازم بود برای بانوان آسیب‌دیده فکری کنیم و از آنجاکه زیبنده نیست کارتن‌خواب داشته باشیم راه‌اندازی گرمخانه‌ها ضروری بود. در کاهش آسیب‌های اجتماعی جدی هستیم و عزم راسخ داریم در این زمینه اقدامی عملی داشته باشیم لذا وقتی این موضوع از سوی بهزیستی مطرح شد از آن استقبال کردیم و طرح مصوب شد.

عضو شورای‌شهر قزوین گفت: برای ما تامین ساختمانی مناسب برای گرمخانه اهمیت داشت و سرانجام این واحد برای ارائه خدمات مشاوره‌ای انتخاب شد. مبارزه با اعتیاد و موفقیت در این عرصه با بخشنامه و دستور و آمار ممکن نمی‌شود و همه کسانی که امروز پای کار آمده‌اند دلسوز هستند و کاری وجدانی می‌کنند.

قافله‌باشی افزود: البته ایده‌آل بود که در چهل‌سالگی انقلاب آسیب جدی نداشتیم اما امروز که این پدیده در جامعه دیده می‌شود باید همه تلاش کنیم تا میزان آن کاهش یابد.

در ادامه خوانساری رئیس شبکه بهداشت بلندیان قزوین گفت: با تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای تامین سلامت روانی و جسمانی آسیب دیدگان اقدام شده اما از موازی کاری باید دوری کنیم و با کارهای مشترک به نتایج خوبی برسیم.

کاظمی معاون خدمات شهری شهرداری قزوین هم گفت: لایحه حمایت از آسیب دیدگان سال‌هاست مطرح است و راه اندازی این گرمخانه مصداق یک کار مشترک است. ماهانه سه میلیون تومان هزینه اجاره ساختمان گرمخانه توسط شهرداری قزوین پرداخت می شود. در این مراسم گرمخانه ویژه بانوان راه اندازی شد.

این مرکز در دو طبقه با ظرفیت ۳۰ تخت راه‌اندازی شده و با دو بخش میان راهی و شلتر با حضور پزشک و روان‌شناس نسبت به ارائه مشاوره‌های روان شناسی و درمانی و اقامتی به مراجعه‌کنندگان اقدام خواهد شد.

آموزش و توانمندسازی بانوان آسیب‌دیده از اعتیاد، تامین اقامت موقت و مشاوره‌های روان‌شناسی در این مرکز پیش‌بینی شده است. این گرمخانه با همکاری شهرداری، بهزیستی، استانداری، نیروی انتظامی و بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.

آسیب های اجتماعی جامعه شورای شهر قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر