کد خبر: 724168 A

نجفی بیان کرد:

مدیرکل امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین گفت: در نخستین جشنواره عکس روستا زندگی در استان قزوین از سوی هم‌استانی‌ها و فرا استانی‌ها هم 420 اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، اکرم نجفی در آیین اختتامیه جشنواره همیاران فرهنگ و هنر روستا و نخستین جشنواره عکس روستا، زندگی در روستای پیریوسفیان شهرستان البرز اظهار کرد: حسب تاکیدات دولت و استاندار قزوین به منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه برگزاری جشنوراره‌ها و همایش‌های با مشارکت و همدلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزاری سه آیین اختامیه جشنوراه‌های همیاارن فرهنگ و هنر روستا و عکس روستا زندگی و پروژه‌های عمرانی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پایگاه آتش‌نشانی روستای پیریوسفیان با اعتباری بیش از دو میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده راه‌اندازی شده و خودروی سنگین با اعتباری بیش از پنج میلیارد ریال خریداری شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین ادامه داد: با تامین خودروی سبک و جذب نیروی انسانی و ارائه آموزش‌های لازم پایگاه آتش‌نشانی در روستای پیریوسفیان فعال می‌شود.

نجفی اضافه کرد: نخستین جشنواره عکس روستا زندگی در استان قزوین برگزار شده که دو ماه فراخوانی شد و از هم‌استانی‌ها و فرااستانی‌ها هم 420 اثر به دبیرخانه ارسال شد که 125 اثر در بخش تلفن‌همراه و 295 اثر در بخش حرفه‌ای بوده که به 6 نفر تندیس جشنواره و جوایزی اهدا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حمایت دولت از اشتغال روستایی، 146 میلیارد تومان تسهیلات کارا به روستاها پرداخت شده که برای سه هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

این مسؤول تصریح کرد: 154 درصد نسبت به تسهیلاتی که در اختیار استان قزوین قرار داده شده در زمینه پرداخت تسهیلات کارا پیشرفت داشته‌ایم که حاصل همدلی و مشارکت شبکه بانکی و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی بوده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین افزود: پس از انقلاب اسلامی توسعه روستاها در استان قزوین زمینه زیرساختی و عمرانی چشمگیر بوده و برنامه‌ریزی‌هایی لازم جهت ایجاد توسعه لازم و متوازن شکل گرفته است.

استان قزوین اشتغال جشنواره عکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر