کد خبر: 720272 A

مهرعلیان خبر داد:

مادر باردار دارای بیماری فشار خون بالا که وضعیت وی توسط پزشک بحرانی تشخیص داده شد، با اقدام به موقع از خطر مرگ نجات یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا مهرعلیان، مدیر شبکه بهداشت -درمان شهرستان البرز با اعلام این خبر گفت: مادر باردار 27 ساله ساکن شهر شریف آباد که به علت فشار خون در بارداری، زیر نظر متخصص قلب بود و همزمان مراقبت های دوران بارداری را در مرکز خدمات جامع سلامت شریف آباد دریافت می‌کرد پس از بررسی‌های لازم طی ارجاع فوری به مرکز آموزشی-درمانی کوثر قزوین از خطر مرگ نجات یافت.

مهرعلیان در تشریح این خبر گفت: این مادر برای دریافت مراقبت ویژه در بارداری به مرکز خدمات جامع سلامت شریف آباد مراجعه کرده بود که پس از بررسی وضعیت مادر توسط ماما و پزشک، فشار خون وی 100/150 به همراه ورم شدید، مشاهده شد و با وجود نظر پزشک متخصص قلب مبنی بر عدم مشکل فشار خون مادر باردار تا 100/150 با توجه به سابقه فشار خون مادر و مصرف داروهای لازم، بلافاصله در مرکز، آزمایش ادرار اورژانسی از وی گرفته شد که نتیجه آزمایش، دفع پروتئین و حاکی از شرایط خطرناک و نیازمند به اقدامات فوری برای مادر باردار بود.

مرکز

وی عنوان کرد، بر این مبنا، طبق هماهنگی انجام شده با کارشناس مادران ستاد شبکه، تصمیم به اعزام مادر باردار با آمبولانس به مرکز آموزشی-درمانی کوثر گرفته شد، که چون همسرش اصرار بر انتقال با وسیله نقلیه شخصی داشت، با دریافت تعهد کتبی از وی، کار انتقال انجام شد.

گفتنی است در نهایت، متخصصان زنان با توجه به خطر جانی ادامه بارداری برای مادر، تصمیم به ختم بارداری در هفته 23 بارداری گرفتند و خوشبختانه پس از ختم بارداری، فشار خون مادر به 90/120 کاهش یافت و حال عمومی ایشان رضایت بخش اعلام شد.

پزشک درمان سلامت فشار خون بالا مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر