کد خبر: 720245 A

سرهنگ مهدی حاجیان خبر داد:

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از دستگیری سارقان قطعات خودرو یک شرکت تولیدی در شهرستان آبیک که به سرقت 25 میلیارد ریالی اقدام کرده بودند خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مهدی حاجیان امروز شنبه با اعلام این خبر افزود: در پی ارجاع شکایتی به پلیس آگاهی شهرستان آبیک مبنی بر سرقت قطعات خودرو از یک شرکت تولیدی، موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان با تشکیل کارگروه ویژه‌ای در دستور پلیس آگاهی آبیک قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد حجم زیادی از قطعات خودرو از این شرکت تولیدی در زمان حضور 6 ماهه صاحب شرکت در خارج از کشور به سرقت رفته است.

وی افزود: صاحب شرکت تولیدی که پس از انبار گردانی، متوجه سرقت میلیاردی از شرکت خود، پس از فک مهر و موم شده بود به پلیس مراجعه کرده و شکایت خود را تقدیم کرد.

این مسئول اضافه کرد: در اقدامات اطلاعاتی و فنی پلیسی 2 مظنون در این‌باره شناسایی شده و تحت مراقبت‌های نامحسوس پلیسی قرار گرفتند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین اضافه کرد: ماموران هنگام خروج یکی از مظنونان از شرکت تولیدی با خودرو شخصی، به وجود اموال سرقتی در خودروی وی مشکوک شده و در بازرسی از آن تعدادی قطعات خودرو و کابل کشف کرده و فرد مظنون را دستگیر کردند.

حاجیان خاطرنشان کرد: پس از دستگیری اولین مظنون، همدست وی پس از اطلاع از دستگیریش قصد خروج از استان را داشت که در یک اقدام ضربتی وی نیز دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد.

وی عنوان کرد: متهمان در بازجویی فنی ماموران در مواجه با ادله متقن پلیس به سرقت قطعات خودرو  در چندین مرحله از اوایل سال‌جاری با سوء‌استفاده از مسئولیت واگذار شده اعتراف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به اینکه هر 2 متهم از عوامل نگهبانی شرکت تولیدی بودند، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی با صدور قرار مناسب قانونی روان زندان شدند.

پلیس آگاهی زندان سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر