کد خبر: 718737 A

باتوافق استانداری و شرکت‌پشتیبانی‌امور دام‌کشور؛

براساس توافق استانداری قزوین با شرکت پشتیبانی امور دام کشور، میزان ذخیره مرغ و گوشت قرمز منجمد در استان افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، این تصمیم در دیدار  عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با حمید ورناصری معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام که در تهران برگزار شد، اتخاذ شد.

استاندار قزوین در این دیدار گفت: استفاده از ظرفیت‌های شرکت پشتیبانی دام و بخش خصوصی در زمینه ذخیره‌سازی گوشت، می‌تواند ضمن پاسخگویی به نیازهای مردم به این محصول، در حوزه کنترل بازار نیز موثر باشد.

زاهدی با تاکید بر حل مشکلات دامداری و مرغداری های استان قزوین با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام در جهت استمرار تولید، اظهار داشت: قزوین توانمندی های بالایی در حوزه تولید گوشت سفید و قرمز دارد و بخش قابل توجهی از نیازهای مواد پروتئینی استان های همجوار از جمله تهران را تامین می کند.

در این دیدار همچنین مصوب شد سهمیه نهاده های طیور قزوین با هدف رشد جوجه ریزی و تولید مرغ گوشتی و تخم گذار و گسترش عرضه این 2 محصول به بازار افزایش پیدا کند.

منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین، استاندار را در این دیدار همراهی می کردند.

سالانه حدود 60 هزار تن مرغ و 65 هزار تن تخم مرغ در استان قزوین تولید می شود.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گوشت گوشت قرمز معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر