کد خبر: 717326 A

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی قزوین خبر داد؛

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی قزوین گفت: طی ماه جاری، مرکز یک چهارم راهی و خانه حمایتی سالمندان در استان قزوین افتتاح و راه‌اندازی شد.

راحله جاتن در گفت‌وگو با خبرنگارایلنا در قزوین اظهار کرد: در راستای تکریم حقوق معلولان، سالمندان و بیماران روان مزمن یک مرکز خانه یک چهارم راهی ویژه بیماران روان مزمن افتتاح شد.

وی افزود: معلولان، سالمندان و بیماران روان مزمنی که در مراکز شبانه‌روزی روان مزمن اقامت داشته و به بهبودی نسبی رسیده‌اند در شهرستان البرز و با ظرفیت 10 نفر افتتاح شد .

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی قزوین استان قزوین ادامه داد: همچنین در ماه جاری، یک خانه حمایتی سالمندان با ظرفیت 10 نفر در شهرستان قزوین ویژه سالمندان راه‌اندازی و آماده به کار شد.

جاتن خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح‌ها، حمایت از سالمندان و معلولانی است که به بهبودی نسبی رسیده‌اند اما به دلیل عدم حمایت خانواده و یا بی‌سرپرست بودن امکان ترخیص آنها از مراکز شبانه‌روزی میسر نیست.

وی بیان کرد: این خانه‌ها علاوه بر ایجاد فضای امن جهت استقلال و ارتقای سطح توانمندسازی توانخواهان، گامی مهم در راستای پیشبرد رسالت سازمان در راستای توانمندسازی توانخواهان تحت پوشش محسوب می‌شود.

 

استان قزوین بهزیستی حقوق سالمندان معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر