کد خبر: 716560 A

فرماندار آبیک:

فرماندار شهرستان آبیک گفت: منکر وقوع سرقت‌های خرد در شهرستان آبیک نیستیم که بخشی از این سرقت‌ها توسط افراد معتاد صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، چندین مورد گزارش مردمی از شهرستان آبیک مبنی بر وقوع سرقت‌های خرد به خبرنگار ایلنا رسید که برای پیگیری، موضوع را از فرماندار آبیک جویا شدیم.

ارتکاب سرقت‌های خرد توسط معتادان

شهرام احمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: منکر وقوع سرقت‌های خرد در شهرستان آبیک نیستیم که ارتکاب این سرقت‌ها توسط افراد معتاد و کسانی که شغل ثابت ندارند و در دام اعتیاد گرفتار هستند، صورت می‌گیرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی شهرستان آبیک افزود: نیروی انتظامی این شهرستان واقعا با کمبود امکانات و نیروی انسانی مواجه است.

این مسؤول ادامه داد: شهرستان آبیک، تقریبا شهرستان بزرگی است و تا حدودی وضعیت لجستیکی نیروی انتظامی از نظر خودرویی و عِده و عُده مطلوب نیست که تقویت نیروی انسانی و امکانات امری مهم و ضروری است.

فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه در شورای تامین شهرستان آبیک، در زمینه مقابله با سرقت‌های خرد و پیشگیری از وقوع این جرم، بحث  وتبادل‌نظر انجام شده، توضیح داد: نیروی انتظامی شهرستان آبیک با جدیت بیشتری وارد این موضوع شده و پیگیری می‌کند که اقداماتی را در دستور کار قرار داده است.

ابلاغ نصب دوربین مداربسته در روستاهای دارای دهیاری

احمدپور خاطرنشان کرد: مهم‌ترین برنامه‌ای که در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شده، ابلاغ نصب دوربین مداربسته در ورودی و خروجی روستاهای دارای دهیاری است که به همین منظور به دهیاران اعلام شده در بودجه 98 برای خرید و نصب دوربین مداربسته در روستاها اعتباری اختصاص دهند.

وی تصریح کرد: نصب دوربین مداربسته در ورودی و خروجی روستاهای دارای دهیاری، قطع به یقین در کاهش بخشی از وقوع سرقت‌ها در روستاها تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش ایلنا، از جمله گزارش‌های مردمی شهرستان آبیک سرقت شیرهای آب در اماکن عمومی، مدارس، منازل و سرقت‌های خرد دیگر بوده است.

 

اعتیاد جرم دوربین سرقت معتاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر