کد خبر: 716559 A

بی‌نیاز تاکید کرد:

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: والدین قزوینی در صورت مشاهده هرگونه تنبیه بدنی دانش‌آموزان، موضوع را به اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گزارش دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین بی‌نیاز اظهار کرد: در پی انتشار اخبار پراکنده و شایعات مختلف در ارتباط با پرونده تنبیه دانش‌آموز قزوینی دریکی از مدارس ناحیه دو قزوین؛ پس از طرح شکایت از سوی والدین دانش‌آموز کلاس پنجم یکی از دبستان‌های شهر، مدیریت آموزش ‌و پرورش ناحیه دو قزوین اقدام به بررسی این ادعا کرد.

وی افزود: بازرسان اداره کل و هم از آموزش‌ و پرورش ناحیه دو هم  در محل دبستان حاضرشده و گزارش‌های لازم را جمع‌آوری کردند.

این مسؤول ادامه داد: درنهایت پرونده اتهامی به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مستقر در اداره کل آموزش‌وپرورش استان ارجاع داده شد که نتیجه بررسی و رأی هیئت بدوی متعاقباً به اطلاع عموم می‌رسد.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش استان قزوین با اشاره به بررسی پرونده مذکور  درهیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری تصریح کرد: طی این بررسی، مدیر مدرسه مربوطه فراخوانده می‌شود و با توجه به مستندات موجود در پرونده، به وی تفهیم اتهام می‌شود و لازم است از خود دفاع کند.

بی‌نیاز مطرح کرد: رسیدگی به این پرونده نیازمند اختصاص زمانی در حدود یک ماه است که البته مدیر مدرسه تاکنون این اقدام را تکذیب کرده اما درصورتی‌که ادعای والدین این دانش‌آموز ثابت شود، برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: شایعاتی از قبیل انداختن موش در کیف معلم توسط این دانش‌آموز تکذیب می‌شود.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان قزوین با بیان اینکه معلم این دانش‌آموز توسط هیچ مقامی در آموزش ‌و پرورش اخراج نشده، افزود: وی به دلیل اختلاف‌نظرهایی که با مدیر مدرسه داشته‌ طی نامه‌ای به مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه، خواستار قطع همکاری با این دبستان شده که تقاضای این معلم مورد موافقت قرارگرفته است.

بی‌نیاز تأکید کرد: تنبیه بدنی در هیچ شرایطی توجیه منطقی و قانونی ندارد و بر اساس تأکیدات مکرر وزارت آموزش‌ و پرورش در قالب بخشنامه‌های مختلف به ممنوع بودن تنبیه بدنی در مدارس اشاره شده است.

وی ضمن تأکید به خانواده‌ها و دانش‌آموزان به حفظ شأن و جایگاه والای معلمان گرانقدر، به اولیای دانش‌آموزان متذکر شد: در صورت مشاهده هرگونه تنبیه بدنی فرزندشان، موضوع را به کارشناسی‌های ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره مربوطه و یا اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل استان گزارش دهند.

این مسؤول تصریح کرد: رسیدگی به پرونده تنبیه دانش‌آموز قزوینی حدود یک ماه زمان‌ می‌برد که البته مدیر مدرسه تاکنون این اقدام را تکذیب کرده؛ در صورتی‌ که ادعای والدین این دانش‌آموز ثابت شود، برخورد قانونی لازم انجام می‌شود.

 

آموزش و پرورش دانش آموزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر