کد خبر: 714969 A

شهردار قزوین :

علی صفری، شهردار قزوین گفت: اولویت اصلی شهرداری قزوین در ادامه اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح امام رضا (ع)، عدم تخریب باغستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی صفری در جلسه کارگروه عمران شهری که با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، معاونان وی و مدیران ارشد استانی و شهری در محل استانداری برگزار شد، افزود: اجرای ادامه پروژه تقاطع غیرهمسطح امام رضا (ع) با طرح فعلی، تخریب عظیم باغستان را به دنبال دارد و آن را اجرا نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح امام رضا (ع) با پیگیری‌های مستمر و جدی در دهه فجر به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: ادامه اجرای این پروژه یعنی اتصال آن به پل ابوترابی با طرح فعلی منجر به تخریب باغستان و قطع شدن بیش از 3 هزار درخت می شود که به همین دلیل اجرای آن متوقف شده است.

شهردار قزوین با اشاره به اینکه در صورت عدم اتصال پل امام رضا (ع) به پل ابوترابی، این پل فاقد کارایی لازم خواهد بود، گفت: این موضوع به مشاور ذیصلاح ارجاع داده شده است تا گزینه های مختلف برای اجرای این طرح را در نظر گرفته و در نهایت گزینه دارای کمترین آسیب به باغستان انتخاب شود.

صفری تصریح کرد: در هنگام طراحی تقاطع غیرهمسطح امام رضا (ع) یا دقت لازم به حوزه باغستان نشده یا موضوع تخریب و قطع 3 هزار درخت اهمیت چندانی نداشته است.

وی با تأکید بر اینکه پل‌ها، بزرگراه‌ها و شریان‌های شهری جایگزین‌هایی دارند اما برای باغستان قزوین جایگزینی وجود ندارد، تصریح کرد: در این موارد باید طرح‌هایی با کمترین آسیب و با نهایت دقت و حساسیت انتخاب شوند تا به این میراث ارزشمند شهر لطمه‌ای وارد نشود.

شهردار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رفع مشکلات و اصلاح کمربندی نسیم شمال با وجود اینکه در محدوده وظایف اداره کل راه و شهرسازی استان قرار دارد اما در سال 1398 این طرح توسط شهرداری قزوین اجرایی خواهد شد.

 

امام رضا بزرگراه دهه فجر راه و شهرسازی استان شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر