کد خبر: 713750 A

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین خبر داد:

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین از افتتاح 20 خانه ورزش روستایی این استان در دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از قزوین، افسانه حسن‌نایبی در نشست تخصصی هیأت‌های ورزشی شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: با وجود تمام کاستی‌هایی که وجود دارد، از جامعه ورزشی شهرستان آبیک اعم از آقایان و بانوان انتظار می‌رود برنامه‌محور باشند تا به نتیجه لازم دست یابند.

وی افزود: از روسای هیأت‌های ورزشی شهرستان آبیک درخواست می‌شود برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند و در بخش همگانی و قهرمانی رشته‌های ورزشی تلاش کنند.

معاون اداره کل ورزش و جوانان قزوین ادامه داد: همگانی کردن رشته‌های ورزشی موجب ایجاد صحت و سلامتی در آحاد جامعه و ورزش قهرمانی هم عزت و غرور ملی را به همراه دارد.

حسن‌نایبی اضافه کرد: قرار بود هشت نفر از ورزشکاران استان قزوین به مسابقات آسیایی و پاراآسیایی اعزام شوند که با حمایت‌هایی که صورت گرفت، 19 نفر شامل 16 ورزشکار و سه مربی و داور به این مسابقات اعزام شدند که کسب هشت مدال در مسابقات جاکارتا، برای نخستین بار شگفتی‌ساز بود.

وی با بیان اینکه برای همگانی شدن رشته‌های ورزشی باید برنامه‌های متعدد برگزار شود، اظهار داشت: در زمینه قهرمانی هم باید استعدادیابی صورت گیرد و به رده‌های پایه توجه شود.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری مسابقات استعدادهای برتر ورزشی برای اولین بار در کشور در رده سنی 11 تا 14 سال تصریح کرد: ورزشکاران قزوینی در این مسابقات 40 مدال کسب کردند که آقایان 24 مدال و پسران و دختران 16 مدال از آن خود کردند.

حسن‌نایبی افزود: جایگاه استان قزوین در مسابقات استعدادهای برتر ورزشی جایگاه هفدهم است که 37 مدال ثبت شده و یک مدال طلا و دو مدال برنز هنوز به ثبت نرسیده است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات المپیاد درون روستایی در دهه فجر خاطرنشان کرد: اعتبارات این مسابقات طی هفته آینده به حساب شهرستان آبیک واریز می‌شود.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین بر توجه ویژه به ورزش بانوان تاکید کرد و ابراز داشت: کسب مقام ششم در مسابقات جاکارتا و افزایش مدال بیانگر توجه ویژه به بانوان در عرصه ورزش است که به جایگاه ایران برمی‌گردد.

حسن‌نایبی از افتتاح 20 خانه ورزش روستایی طی دهه فجر در استان قزوین خبر داد و بیان کرد: در بهمن ماه، هیأت‌های ورزشی باید در قالب برگزاری جشنواره‌ و همایش اقدام به اجرای برنامه‌های ورزشی کنند.

وی را بهترین هیأت شهرستان آبیک با یک هزار و 89 ورزشکار بیمه شده ذکر کرد و یادآور شد: پس از این هیأت، هیأت همگانی و هیأت فوتبال با 718 بیمه شده و هیأت همگانی با 585 بیمه شده در ردیف هیأت‌های بهتربعدی قرار دارند.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین ادامه داد: هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی شهرستان آبیک 802 نفر جذب کرده و آمار برخی از هیأت‌ها صفر است.

حسن‌نایبی در خصوص برخی از مسائل مطرح شده از سوی روسای هیأت‌های ورزشی شهرستان آبیک قول مساعد داد و عنوان کرد: نیاز است برخی مشکلات هیأت‌های ورزشی در داخل خود شهرستان رفع شود.

اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین بازی دهه فجر مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر