کد خبر: 710860 A

در هشت ماهه نخست سال‌جاری صورت گرفت:

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در 8ماه امسال 435 هزار تن کالا به ارزش 514 میلیون دلار صادر شده است که از نظر وزنی 27 درصد و از نظر ورزشی 26 درصد افزایش داشته است. .

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی پرزحمت روز پنجشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین که در استانداری برگزار شد، گفت: در هشت ماه امسال 203 واحد صادراتی استان 521 هزار تن کالا به ارزش 497 میلیون دلار کالا از گمرکات کشور صادرات داشته‌اند.

وی افزود: این میزان صادرات نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 2 درصد و از نظر ارزشی سه درصد کاهش داشته است.

پرزحمت با اشاره به عمده کالاهای اساسی که از گمرکات کشور به تفکیک صادر شده است، افزود: در این مدت 466 هزار تن کالاهای صنعتی به ارزش 406 میلیون دلار، 47 هزار تن صنایع تبدیلی به ارزش 83 میلیون دلار و هشت هزار تن محصولات خام کشاورزی به ارزش هشت میلیون دلار صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به صادرات از گمرکات استان در 9 ماه امسال افزود: در این مدت 435 هزار تن کالا به ارزش 514 میلیون دلار صادر شده است که از نظر وزنی 27 درصد و از نظر ورزشی 26 درصد افزایش داشته است .

پرزحمت گفت:براساس آمارها و اطلاعات 82 درصد صادرات استان از گمرک قزوین صورت گرفته و مابقی از سایر گمرکات کشور انجام شده است.

این مسئول با اشاره به عمده کشورهای هدف صادرات استان افزود: به کشور عراق محصولات پلیمری،محصولات غذایی،مواد شوینده و ... به ارزش 317 میلیون دلار، به کشور افغانستان 35 میلیون دلار مشتقات نفتی، مواد غذایی،محصولات شوینده و آرایشی، به کشور پاکستان 24 میلیون دلار مواد شوینده، موکت و مواد اولیه، کفپوش و به کشور ترکیه 16 میلیون دلار شمش و روی، رزین و پارافین و شیشه صادر شده است و کشورهای ترکمنستان، امارات، سوریه و... از جمله کشورهای هدف صادراتی استان بوده اند.

وی با اشاره به واردات استان گفت: در 9 ماه امسال 94 هزار تن کالا به ارزش 508 میلیون دلار از طریق گمرک وارد استان شده است که از نظر ازشی 7.2 درصد و از نظر وزنی سه دهم درصد کاهش داشته است.

پرزحمت گفت: کالاهای وارداتی کمپرسورهای برودتی، کولر خودرو و قطعات و تجهیزات بوده که از کشورهای چین، آلمان،امارات،بلژیک،ژاپن،ایتالیا و ... صورت گرفته است.

 

ایتالیا دلار صنعت گمرک معدن و تجارت استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر