کد خبر: 710703 A

رئیس کل دادگستری قزوین مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بازرسان اداره‌کل بازرسی استان قزوین ادعا کرده‌اند جعل و تبانی در معاملات دولتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا از قزوین و به نقل پایگاه اطلاع رسانی دادگستری قزوین، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی درباره موضوع بازداشت مدیران میراث فرهنگی استان افزود: این موضوع در پی بررسی چندین ماهه اداره کل بازرسی استان صورت گرفته و بازرسان به این نتیجه رسیدند که جرایمی اتفاق افتاده و اموال غیرمنقولی از دولت بدون قرارداد و بدون ضابطه و رعایت تشریفات قانونی و صرفه و صلاح بیت‌المال در اختیار افراد گذاشته شده و مستنداتی ارائه شده و ادعا این است که جعل و تبانی در معاملات دولتی و مداخله کارکنان دولت در معاملات صورت گرفته و حقوق دولت تضییع شده است.

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد در زمینه حفظ حقوق بیت‌المال نظارت کافی نشده و در حال حاضر چند اتهام مطرح شده و سه نفر بازدداشت هستند و چند نفر دیگر از پرسنل اداره و خارج از آن در معرض اتهام قراردارند که احضار خواهند شد.

رئیس کل دادگستری استان ضمن تشکر از مدیرانی که زحمت می‌کشند و کارهای خوبی انجام می‌دهند، گفت: این دلیل نمی‌شود اگر کسی مرتکب جرمی شده باشد به جرایم وی رسیدگی نشود.

حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: دستگاه قضایی بدون توجه به مباحث سیاسی و جناحی که گاهی در استان وجود دارد وارد رسیدگی شده و در این پرونده هم همین‌گونه ورود کردیم و گزارش کارشناسی شده از یک مرجع حافظ حقوق بیت‌المال به نام سازمان بازرسی به دستگاه قضایی رسیده و بررسی می‌شود و متهمین باید از خود دفاع کنند.

حجت‌الاسلام قدرتی بیان کرد: این افراد محترمانه احضار شدند و تاکنون نتوانسته‌اند از خود دفاع موجهی به عمل آورند و قاضی رسیدگی کننده به پرونده و بازپرس را قانع کنند که تقصیری ندارند.

وی اظهارداشت: به هر حال این پرونده ادامه دارد و در این زمینه هم خواهش می‌کنم و هم به برخی که این موضوع را دامن می‌زنند و رنگ سیاسی به آن می‌دهند اخطار می‌کنم تا مسئله را با فضاسازی از روند قانونی خارج نکنند.

حجت الاسلام قدرتی گفت: در رسیدگی به این پرونده مباحث سیاسی و جناحی اصلا مطرح نیست و سوابق خوب همه مدیران و وی برای ما قابل توجه و احترام است و آن را در بررسی لحاظ خواهیم کرد اما هر کسی در هر مقام و جایگاهی اگر به حقوق مردم و بیت‌المال تعرض کند و خدای ناکرده تقصیری صورت گیرد و بیت المال تضییع شود، باید پاسخگو باشد.

در پی گزارش سازمان بازرسی، برخی مسئولان و کارکنان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان قزوین روز شنبه هفته جاری توسط مقامات قضایی احضار و تحت تعقیب قرار گرفتند.

استان قزوین دستگاه قضایی کارشناسی دادگستری اداره کل بازرسی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر