کد خبر: 709724 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

در پی بازداشت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، برخورد با رانت‌ فامیلی این مدیر کل و حفظ بیت‌المال در دستور دستگاه قضایی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، در پی بازداشت مدیر کل و معاون اداری و مالی اداره کل میراث فرهنگی قزوین و کشف واگذاری‌های غیرقانونی ابنیه به بهانه انجام امور فرهنگی، این بار دستگاه قضایی استان قزوین با هدف حفظ بیت‌المال و صیانت از حقوق عامه و اموال عمومی دستور پلمب کافه کتاب واقع در نبش خیابان شهربانی جنب سر درب عالی قاپو را صادر و اجرا کرد.

شایان ذکر است، این بنای فاخر، با سوءاستفاده از جایگاه اداری و رانت‌دوستی مدیریت و برخی مدیران دیگر واگذار شده بود.

همچنین در پی بازداشت مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین و جمعی از کارکنان این اداره کل، با دستور بازپرس پرونده میراث فرهنگی، هتل خانه بهروزی که از آثار فاخر تاریخی  و ملی قزوین است و طی چند سال اخیر توسط مدیر کل به طور غیرقانونی و بدون دریافت هر گونه حق و حقوق و اجاره برای دولت به احدی از بانوان واگذار شده بود، پلمب شد.

خبرهایی مبنی بر پلمب سایر مکان‌های غیرقانونی واگذار شده شنیده می‌شود که در صورت صحت، متعاقبا این خبرها اعلام می‌شود.

برای برخورد با رانت‌ فامیلی مدیرکل میراث فرهنگی قزوین و در پی بازداشت این مدیرکل نیز دستور قاطعانه قضایی صادر شده است.

همچنین در پی بازداشت مدیرکل مذکور، خانه تاریخی زعیم که طی سال‌های اخیر بدون دریافت اجاره بها به یکی از اقوام وی واگذار شده بود، به دستور بازپرس پرونده مدیرکل پلمب شده است.

واگذاری این بنای تاریخی ارزشمند که بدون رعایت نکات فنی و قانونی صورت گرفته، از مصادیق تضییع و حیف حقوق بیت‌المال و سوءاستفاده از جایگاه  مدیریتی و استفاده از رانت فامیلی مدیرکل میراث فرهنگی نامبرده شده است.

 

استان قزوین حقوق دستگاه قضایی دولت صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر