کد خبر: 708887 A

خانپور خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان قزوین گفت: واگذاری زمین از سازمان تامین اجتماعی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در مرحله اجرا متوقف شده است.

به گزارش  خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور در جلسه شورای اداری بخش مرکزی شهرستان آبیک اظهار داشت: 463 قرارداد با سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی کاسپین یک و دو منعقد شده که 226 واحد به بهره‌برداری رسیده و 236 طرح در حال اجرا داریم که ظرف مدت 6 ماه تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: از 86 قرارداد منعقد شده از آغاز امسال تاکنون، 30 انعقاد قرارداد مربوط به شهرستان آبیک بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های استان قزوین ادامه داد: اختصاص زمین به شهرک صنعتی کاسپین دو در شهرستان آبیک 400 هکتار بوده که 95 هکتار تحویل داده شده که با توجه به فسخ اراضی شهرک دانشگاهی، از اداره مسکن و شهرسازی درخواست می‌شود مازاد اراضی به شهرک صنعتی واگذار شود.

خانپور اضافه کرد: تبدیل فاصله 37 ساله زمینی به هوایی برای شهرک‌های صنعتی بحران ایجاد کرده در حالی که قم و اصفهان از این مهم مستثنا شدند اما برای قزوین این امر تحقق نیافت و شهرک‌های صنعتی کاسپین یک و دو مشمول معافیت مالی و مشوق نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در کمیسیون اصل 90 موضوع مذکور پیگیری شود چراکه به سرمایه‌گذاران قول داده‌ایم مشمول معافیت مالی می‌شوند که اگر این موضوع محقق نشود، صنعتگران با بحران مواجه می‌شوند.

این مسؤول اذعان کرد: سال 85، 300 هکتار از زمین در حوالی نیروگاه شهید رجایی  در تملک سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت که تاکنون هیچ اتفاقی در آن رقم نخورده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های استان قزوین افزود: مکاتبات بسیاری برای واگذاری زمین مذکور با سازمان تامین اجتماعی کشور صورت گرفت که سرپرست جدید این سازمان اعلام کرده باید به مزایده گذاشته شود.

خانپور ادامه داد: لازم است با کارشناسی نسبت به حل و فصل اختصاص زمین سازمان تامین اجتماعی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اقدام شود این در حالی است که تفاهم‌نامه در این زمینه امضا شده اما در مرحله اجرا متوقف شده است.

استان قزوین سازمان تامین اجتماعی شرکت شهرک های صنعتی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر