کد خبر: 708884 A

هادی نیک‌فطرت:

مدیرعامل شهرک‌صنعتی کاسپین2 آبیک گفت: تسهیلات بهین‌یاب دوای درد صنعت نیست چراکه سرمایه‌گذاران توان تسویه این تسهیلات را ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هادی نیک‌فطرت در جلسه شورای اداری بخش مرکزی شهرستان آبیک با بیان اینکه 80 درصد اقتصاد کشور بخش دولتی است، اظهار کرد: سیاست‌گذاری، قانونگذاری و تصدی‌گری در حوزه تولید و صنعت برعهده دولت است اما می‌طلبد که به بخش خصوصی اهمیت بیشتری داده شود.

وی افزود: راه برون‌رفت از مشکلات، توجه به بخش خصوصی و اهمیت به تولید و اشتغال است. باید در مجلس قوانینی به تصویب برسد که بخش خصوصی را حمایت کند. فرماندار شهرستان آبیک و مدیران اجرای این شهرستان پای کار هستند و شخصا پیگیر مشکلات واحدهای صنعتی هستند. حقوق قانونی شرکت‌ها را می‌دانیم و در حال حاضر زمان سختی را می‌گذرانیم.

این مسؤول اذعان کرد: کوچک‌ترین بی احتیاطی در حوزه صنعت و اشتغال، کشور را با چالش مواجه می‌کند. وام بهین‌یاب دوای درد صنعت نیست و تسهیلات 18 درصدی کاری برای صنعت نمی‌کند چرا که سرمایه‌گذاران توان تسویه این تسهیلات را ندارند. مشوق‌های در نظر گرفته شده در حوزه صنعت، رغبتی را برای کار بیشتر ایجاد نمی‌کند.

وی اضافه کرد: خلق پول باید در بازار سرمایه صورت گیرد در حالی که در بانک‌ها این امر انجام می‌شود که لازم است سرمایه از بانک‌ها گرفته شده و به صنعت تزریق شود. با وجود مشکل سرمایه، تولید کنندگان یا کنار گذاشته می‌شوند و یا به مسیر دیگری می‌روند.

استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر