کد خبر: 708199 A

معاون امور عمرانی استاندار قزوین مطرح کرد:

معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: پیگیری ها و مکاتبات لازم در زمینه واگذاری اختیارات شهرهای کمتر از پنجاه هزار نفر به استان با وزیر راه و شهرسازی و سایر مسئولان کشوری انجام شده است و به زودی اختیار ساماندهی طرح‌های جامع این شهرها به استان‌ها واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخزاد در نشست شهرداران با استاندار که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: خوشبختانه پیگیری ها و مکاتبات لازم در زمینه واگذاری اختیارات شهرهای کمتر از پنجاه هزار نفر به استان با وزیر راه و شهرسازی و سایر مسئولان کشوری انجام شده است و به زودی اختیار ساماندهی طرح‌های جامع این شهرها به استان ها واگذار می‌شود.

فرخزاد با اشاره به مناسب سازی فضای شهری و اداری، افزود: شهرداران در طرح های عمرانی و خدماتی جدید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند که مناسب سازی معابر نه تنها برای جانبازان و سالمندان بلکه برای تمامی مردم که رو به میانسالی می روند، ضروری است.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره برای ناکارآمد نشان دادن نظام تلاش می کنند و مسئولان باید با تشریح دستاوردها و ارایه گزارش های مقایسه ای سیاه نمایی‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.

وی با اشاره به پنج دی روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، ادامه داد: شهرداران باید هماهنگی بیشتری با مدیریت بحران استانداری داشته باشند تا هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی موفق تر عمل کنند./

معاون عمرانی استاندار قزوین با تاکید بر استفاده از رویکردهای جدید در بودجه نویسی شهری، ادامه داد: طی سال های اخیر بر تغییر نظام بودجه ریزی شهرداری های استان تاکید کرده ایم اما هر ساله بودجه شهرداری ها با روال سال های گذشته تعریف شده است.

فرخزاد با اشاره به وضعیت نیروهای شهرداری های استان، افزود: با توجه به تذکر دستگاه های نظارتی برای ساماندهی وضعیت نیروهای شهرداری به هیچ عنوان جذب کارکنان جدید در شهرداری ها صورت نگیرد و قبل از انتصاب مدیران شهری استعلام های لازم از مراکز مرتبط انجام شود.

بودجه سالمندان معاون سیاست استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر