کد خبر: 706080 A

نگرانی مردم قزوین از سوخت مصرفی نیرگاه شهید رجایی ؛

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به ادعای مدیران نیروگاه شهید رجایی قزوین درباره سوخت این نیروگاه گفت: مسئولان 95 درصد سوخت مصرفی آن را گاز اعلام می‌کنند در حالی که درست نیست و در این نیروگاه از سوخت مازوت استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نیروگاه شهید رجایی از جمله مجموعه‌هایی است که حاشیه‌های حضورش در استان کم و بیش در بحث آلاینده ها مطرح بوده و هنوز هم هست. گاه تعرض و آلودگی بیش از حد این مجموعه در زایش آلاینده‌ها، کفر مردم این منطقه را در آورده است. 

از سوی دیگر با جایگزین کردن سوخت مازوت به جای گاز در این نیروگاه،  مردم نگرانند که به احتمال قوی داخل اتاق‌های در بسته این شرکت اتفاقاتی در جریان است که می طلبد شخص استاندار و حتی شورای تامین نیز به این موضوع ورود کرده تا بدانند چرا قانون و عرف در این واحد صنعتی به هیچ عنوان اعمال نمی‌شود.

سوختی که متاسفانه با جابجایی یک هوای آفتابی به یک هوای ابری، کل آسمان شهر آبیک را تیره و تار کرده و تا می‌تواند دود به حلق مردم می فرستد.

 سوخت نیروگاه شهید رجایی چیست؟

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به اینکه در سطح کشور به گفته دولت، هیچ‌گونه کمبودی در حوزه گاز خانگی نداریم، متاسفانه به محض اینکه هوا ابری و مه آلود می‌شود نیروگاه شهید رجایی از سوخت مازوت استفاده می کند که با مصرف این سوخت آلایندگی‌هایی را برای شهرستان آبیک، شهر محمدیه و روستاهای اطراف به وجود می‌آورد. 

احمد‌پور در ادامه با اشاره به اینکه از لحاظ تامین سوخت هیچ‌گونه مشکلی این نیروگاه‌ ندارد، افزود: متاسفانه مدیران نیروگاه  به تعهدات خود مبنی بر مصرف گاز پایبند نبوده و به محض تاریک و یا مه‌آلود شدن هوا ، به دلیل کم هزینه بودن مازوت ‌، سریع از آن استفاده می کنند که این خلاف قانون است.

سرما فرماندار شهرستان گاز رجایی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر