کد خبر: 705919 A

فرماندار بوئین زهرا:

نهمین جلسه شورای اداری شهرستان بویین زهرا به ریاست علی رحمانی فرماندار با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی رحمانی فرماندار شهرستان در ابتدای این جلسه ضمن ابراز تاسف از حادثه رخ داده در یکی از مدارس شهر زاهدان خواستار نظارت بیشتر مسئولان مربوطه در شهرستان بر نحوه گرمایش کلاس‌ها شد.
 
وی در همین باره افزود: در صورت لزوم، مدارس فاقد شرایط ایمنی و سیستم گرمایشی مناسب، از برگزاری کلاس‌های درس منع شوند.
 
این مقام مسئول در ادامه با قدردانی از زحمات دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران در حوادث سال گذشته گفت: در آستانه فصل زمستان آمادگی کامل و صد در صدی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران برای مواجه با هر شرایطی مطلوب است‌.
 
رئیس ستاد مدیریت بحران در این خصوص، شناسایی، پیش‌بینی و استقرار نیروهای امدادی و خدماتی در نقاط حادثه خیز برای جلوگیری از خسارات جانی و مالی را بسیار مهم حائز اهمیت دانست.
 
فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی شهرستان به طور میانگین ۵۰ درصد از اعتبارات سال ۹۷ خود را جذب کرده‌اند، اظهار داشت: تخصیص و تحقق درصد باقی مانده از اعتبارات سال ۹۷ شهرستان پیگیری و اهتمام جدی مدیران و مسئولان امر را می طلبد.
 
رحمانی در ادامه سخنان خود بر لزوم رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع در ادارات پرداخت و گفت: حضور به موقع مدیران ادارات و کارکنان دستگاه‌ها در محل کار و نحوه ارائه خدمت به اربابان رجوع مورد توجه جدی بازرسان بوده و بازررسی‌ها در این خصوص از ادارات مختلف صورت گرفته و مستمرا ادامه خواهد داشت.
 
وی در همین باره افزود:  مدیران ادارات و دستگاه‌ها نیز سطح نظارت بر حسن انجام کار مجموعه تحت مدیریت خود را افزایش دهند.
 
عالی‌ترین مقام دولت در شهرستان همچنین با اشاره به کاهش قیمت ارز ظرف روزهای گذشته، نظارت بر بازار و قیمت‌ها را خواستار شد و گفت: مردم که شاهد افزایش قیمت‌ اجناس به دلیل افزایش قیمت ارز بودند، از کاهش قیمت ارز و عدم تغییرات در قیمت اجناس گله‌مند هستند و تقاضای رسیدگی به این موضوع را دارند.
 
فرماندار بویین‌زهرا در ادامه و با توجه به حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان در جلسه گفت: استقرار نمایندگی اداره ثبت اسناد و املاک در بخش ارداق به دلیل دوری مسافت با مرکز شهرستان، یک مطالبه به حق و رسیدگی به این موضوع بسیار ضروری است.
 
وی همچنین خواستار پیگیری مدیران ادارات در خصوص تثبیت و اخذ اسناد مالکیت اماکن و اراضی دولتی در اسرع وقت شد.

 

زهرا شورای اداری علی رحمانی فرماندار مسئولان استانی و شهرستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر