کد خبر: 702955 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: کاهش حوادث جاده ای به آموزش و فرهنگ سازی در سطح اجتماع نیازمند است.

به گزارش ایلنا از قزوین، علی فرخزاد  در رزمایش ترافیکی طرح زمستانی دستگاه‌های امدادی قزوین با بیان اینکه سوانح جاده‌ای و تلفات مربوط به آن با برنامه ریزی دستگاه های مسئول قابل کاهش است، اظهار داشت: پلیس راه، راهداری و راه و شهرسازی، جمعیت هلال احمر، اورژانس ، صداوسیما و رسانه ها هر کدام در کاهش سوانح جاده ای دارای نقش هستند.

وی اظهار داشت: راهداری و راه و شهرسازی با اصلاح نقاط حادثه‌خیز و ترمیم نقاط پرخطر، پلیس راه با اعمال قانون و حضور در نقاط حساس ارتباطی، هلال احمر و اورژانس با حضور به موقع و اقدام‌های تخصصی درمانی و رسانه‌ها نیز در حوزه فرهنگ سازی برای رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می توانند در کاهش خسارات سوانح جاده ای تاثیرگذار باشند.

این مسئول تاکید کرد: نباید از نقش آموزش و فرهنگ سازی برای کاهش سوانح جاده ای غافل شویم بنابراین باید بخش پیشگیری در همه دستگاه ها و نهادهای یاد شده مورد توجه قرار بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به آمادگی بالای نیروهای امدادرسان قزوین در فصل سرما، اظهار داشت: امیدواریم امسال نیز با انسجام وهماهنگی قابل توجه میان کارکنان دستگاه‌های امدادی در حین بروز حوادث خدمات امدادی هم به لحاظ کمی و هم کیفی به بهترین شکل به حادثه دیدگان ارائه شود.

طرح ترافیکی زمستانی همه ساله با حضور تمامی دستگاه های امداد و نجات و خدمات رسان همزمان با آغاز فصل سرما در سراسر کشور برگزار می شود.

تیم های گشت پلیس راه، هلال احمر، راهداری، اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی در قالب تیم های عملیاتی به همراه ماشین آلات سبک و سنگین خود تا پایان تعطیلات نوروزی سال آینده در طول آزادراه ها، بزرگراه ها، گردنه ها و راه های اصلی و فرعی مستقر می شوند.

 

بزرگراه پلیس راه جاده فرهنگ سازی مقررات راهنمایی و رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر