کد خبر: 702879 A

محمد حسین رضایی مطرح کرد:

نماینده نهاد ریاست جمهوری در ستاد اقامه نماز کشور گفت: ۷۰ درصد دستگاه‌های اجرایی در تمهیدات لازم برای اقامه نماز موفق عمل کرده‌اند و باید از روش‌های تاثیرگذار در دعوت به نماز استفاده شود.

به گزارش ایلنا از قزوین، محمد حسین رضایی نماینده نهاد ریاست جمهوری در ستاد اقامه نماز کشو در چهارمین اجلاس استان قزوین گفت: در نظام اسلامی انتظار داریم همه خود را خادم نماز بدانند و برای ترویج فرهنگ آن همت کنند.

رضایی گفت: شهید رجایی با جمله ماندگار خود که به نماز نگویید کار دارم و به کار بگویید نماز دارم به‌درستی در تبیین اهمیت نماز به‌ویژه در دستگاه‌های اجرایی یک مسیر روشن ترسیم کرد.

وی افزود: اگر همه ما اعم از شهروندان و مسئولان با خود عهد کنیم در خدمت نماز باشیم بسیاری از موانع در ترویج این فرهنگ برداشته می‌شود. خیلی از افراد تلاش می کنند خادم حرمین شوند و با سختی زیادی گاهی موفق هم نمی شوند اما خادم نماز شدن بسیار راحت و آسان است و امیدواریم از این فرصت برای حرکت در مسیر گسترش فرهنگ نماز برخوردار شویم.

رضایی بیان کرد: همه باید نقش خود را در ترویج فرهنگ نماز متوجه شده و به آن واقف شوند و به آن عمل کنند تا خادمی نماز یک حرمت و کرامت تلقی شود.

با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس نماز در استان‌ها یادآورشد: در اجلاس‌ها با ارائه دستاوردهای پژوهشی و کاربردی باید چالش‌ها و آسیب‌های این حوزه را استخراج کرده و در این اجلاس‌ها ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

استان قزوین نهاد ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر