کد خبر: 702072 A

منوچهر حبیبی در کارگروه اشتغال مطرح کرد؛

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: همه مدیران برای ایجاد اشتغالزایی مسئولیت دارند و شبهات آمار اشتغالزایی باید به شکل شفاف برای افکارعمومی پاسخ داده شود.

به گزارش ایلنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، منوچهر حبیبی در کارگروه اشتغال استان قزوین که با حضور سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و درمحل استانداری برگزار شد، افزود: باید ایرادها و شبهاتی که در زمینه آمار اشتغال مطرح می شود پاسخ داده شود تا گله مندی و نارضایتی میان مردم به وجود نیاید.

وی گفت: باید اصطلاحات، عناوین و مفاهیم تخصصی کارگروه اشتغال استان به شکل عامه پسند و روشن مطرح شوند تا در میان مردم شبهه و توقع ایجاد نکند چون مهم‌ترین دغدغه مردم اشتغال است و همه باید در این زمینه پاسخگو باشیم.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه آمار اشتغال استان با گزارش تامین اجتماعی و مرکز آمار ایران که از صحت بالایی برخوردار هستند همخوانی داشته و تایید کننده یک دیگر هستند.

وی گفت: در اشتغالزایی باید علاوه بر توجه به اشتغال جدید به حفظ وضع موجود و جلوگیری از تعدیل نیرو نیز توجه داشت.

حبیبی اضافه کرد: باید سالانه 700 تا یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد کنیم تا با انباشت نیروی متقاضی کار در سطح کشور مواجه نباشیم.

این مسئول افزود: برای تعیین رسته‌های اشتغالزایی استان جلساتی با همه دستگاه‌های موثر در این زمینه برگزار شد و 15 رسته مشخص شده و رسته‌های دیگر از قبیل گاوداری‌های سنتی یا قالی بافی که بیشترین متقاضی را نیز دارند در سیاست و برنامه‌کاری استان قرار نگرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: تعهد اشتغال استان بر محوریت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت آن است چون چابک سازی دولت در دستور کار دولتمردان و مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

وی از سیستم بانکی استان درخواست کرد با توجه به فرا رسیدن پایان سال مالی همکاری بیشتری با مدیران اقتصادی استان داشته و برای پرداخت تسهیلات در بخش های 9 گانه اشتغال استان اقدام کنند.

معاون استاندار از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در خواست کرد پرداخت مرحله دوم تسهیلات اشتغال روستایی را از مراجع مربوط پیگیری کنند تا اعتبار این تسهیلات پیش از پایان سال مالی به استان ابلاغ شود.

 

استان قزوین استفاده از ظرفیت اشتغال ایجاد اشتغال تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر