کد خبر: 701647 A

به همت اداره بیمه سلامت استان قزوین انجام می‌شود؛

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: نخستین رویداد هم اندیشی در عرصه بیمه سلامت برای استفاده از ایده ها و شیوه های خلاقانه در عرصه سلامت جامعه از ۱۵ آذر تا ۱۵ دی ماه برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از قزوین، قاسم بهرامی در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه که روز دوشنبه در محل اداره کل بیمه سلامت قزوین برگزار شد اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت رویکرد هم اندیشی در عرصه بیمه سلامت با محور آموزش را آغاز کرده و از همه رسانه ها دعوت می کنیم با حضور در این جشنواره به ارائه ایده های خلاقانه همت کنند.

وی افزود: نخستین رویداد هم اندیشی در عرصه بیمه سلامت از ۱۵ آذر لغایت ۱۵ دی ماه در سراسر کشور برگزار می شود و محورهای آن شامل پوشش بیمه‌ای، قوانین و مقررات فرآیندها، آموزش پیشگیری و ارتقای سلامت، مدیریت منابع، مصارف و سرمایه انسانی است.

بهرامی بیان کرد: با ایجاد فضایی رقابتی و مهیج از طرح‌های خلاقانه و ایده‌های برتر در حوزه سلامت استفاده خواهیم کرد و مخاطبان ما اساتید و دانشجویان، پزشکان و متخصصان، کارکنان سازمان بیمه سلامت، کارکنان مراکز تشخیص درمانی، کارکنان دفاتر پیشخوان دولت و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: شرکت کنندگان در این رقابت می‌توانند با داوری معیارمند از مزیت‌های مشوق‌ها برای اجرای ایده های خود استفاده کنند.

وی از رسانه ها خواست آثار خود را در این زمینه در سایت رویداد بارگذاری و در این فعالیت فرهنگی و آموزشی مشارکت کنند.

بهرامی اظهارداشت: با فضای رقابتی ایجاد شده می توان طرح‌های خلاقانه را ارائه کرد و در حال حاضر فرآیند‌های مسابقه طراحی شده تا به بهترین راه حل برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برسیم و نواقص خود را برطرف کنیم.

حذف ۱۲۰ هزار  نفر افراد چند دفترچه ای

مدیرکل بیمه سلامت در ادامه این نشست خبری با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده اظهارداشت: متاسفانه در سالهای اخیر برخی با داشتن چند دفترچه بیمه درمانی موجب شده بودند تا حق عده ای دیگر تضیع شود که در این راستا اقداماتی برای شناسایی بیمه شدگان اصلی آغاز شد.

وی بیان کرد: قبول داریم که در مسیر حرکت خود نواقصی داریم و در پوشش بیمه ای کسانی هستند که دفترچه ندارند اما ۱۲۰ هزار نفر چند دفترچه ای بودند که آنها را شناسایی کردیم.

بهرامی اظهارداشت: با این همه اطلاع رسانی بیش از ۵ سال بیمه رایگان انجام دادیم و امروز هم پوشانی در ۱۵ سال گدشته به صفر رسیده است و با شناسایی افراد نیازمند دفترچه بیمه سلامت کسانی که بیمه سلامت باشند حتی با کد ملی می توانند خدمات درمانی دریافت کنند.

۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت

وی گفت: در حال حاضر در استان قزوین بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و حدود ۳۵۰ هزارتا ۴۰۰ هزار نفرهم بیمه رایگان دارند.

بهرامی اظهارداشت: کسانی که از صندوق بیمه روستایی و صندوق بیمه همگانی رایگان برخوردارند در مراجعه به مراکز تشخیصی نیازمند سیستم ارجاع هستند و کسانی که دفترچه دارند می توانند با مراجعه به مراکز دانشگاهی خدمت بگیرند.

وی افزود: اگر کسانی بخواهند از خدمات بخش خصوصی هم استفاده کنند باید ابتدا دفترچه بیمه سلامت را باطل و سپس با پرداخت سالانه ۲۷۰ هزار تومان دفترچه بیمه ایرانیان دریافت کنند تا هم از خدمات بخش دولتی و هم خصوصی برخوردار شوند.

پرداخت ماهانه ۱۲ میلیارد تومان در بیمه سلامت استان قزوین

بهرامی در ادامه در خصوص میزان پرداختی‌ها گفت: در استان قزوین ماهانه ۱۲ میلیارد تومان برای خرید خدمات درمانی به بیمارستان های خصوصی و دولتی و سرپایی پرداخت می شود در حالی که درآمد دریافتی از بیمه‌ها فقط ۲ میلیارد تومان است.

وی اظهارداشت: در این شرایط بد اقتصادی تامین این هزینه که سالانه  144  میلیارد تومان می شود بسیار سنگین است اما دولت وظیفه خود می داند نگذارد سلامت مردم بویژه افراد کم درآمد به مخاطره بیفتد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآورشد: بدهی بیمارستان‌های دولتی تا ۷۰ درصد تا مهرماه و بخش خصوصی تا ۶۰ درصد و مطالبات داروخانه ها و پاراکلینیک ها تا مرداد ماه تسویه شده است.

استان قزوین پوشش دولت سلامت حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر