کد خبر: 698028 A

زاهدی خبر داد:

استاندار قزوین در نشست با مدیرکل بهزیستی استان و اعضای هیئت مدیره کانون معلولان توانا گفت: تاکید می‌کنم شهرداری‌ها در بودجه سال ۹۸ به حوزه معلولان به‌صورت جدی توجه داشته باشند.

به گزارش ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی در دیدار با وارثی مدیرکل بهزیستی استان و اعضای هیئت مدیره کانون معلولین توانا گفت: در حوزه معلولان در سه بخش باید تغییر نگرش به وجود بیاید. تغییر نگرش مردم نسبت به افراد معلول، تغییر نگرش معلولان نسبت به خود و توانمندی‌های‌شان و تغییر نگرش در مسئولان، یعنی همان‌طور که در قبال صنعتگران، کشاورزان، ورزشکاران و... وظیفه دارند در قبال معلولان جامعه نیز وظایف زیادی دارند.

استاندار قزوین ادامه داد: در همین راستا تفاوت اساسی کانون معلولان توانا با سایر انجمن‌های حمایتی در آن است که برخی سمن‌ها تشکیل می‌شوند تا با استفاده از ابزارهای مختلف از معلولان حمایت کنند اما این کانون دنبال تغییر نگرش نسبت به جامعه معلولان است.

وی اضافه کرد: جامعه امروز باید بپذیرد که همانند تفاوت در نگرش‌‌های سیاسی، بین مردم عادی و معلولان نیز تفاوت وجود دارد.

به گفته زاهدی، تفاوت بین معلولان و افراد عادی جامعه هرگز دلیلی بر برتری اشخاص نیست و اتفاقا معلولان در سال‌های اخیر ثابت کرده‌اند که در حوزه فکری و جسمی بسیار توانمند هستند.

این مقام عالی استان تاکید کرد: معتقدم آمار معلولان در جامعه بیش از 10 درصد است و خیلی از کسانی که معلولیت جسمی، شنوایی و ذهنی دارند، به دلایلی در آمارگیری‌ها تعداد دقیق شان به دست نمی‌آید.

استاندار قزوین با بیان اینکه همه مسئولان جامعه و قوای سه‌گانه باید به اهمیت وضعیت معلولان در جامعه توجه کرده و همواره نیز پیگیر امورات آنها باشند، تاکید کرد: اداره کل بهزیستی استان پیگیر قوانینی باشد که علی‌رغم تصویب هنوز  آیین‌نامه‌های اجرایی آنها به استان ها ابلاغ نشده، در این رابطه با مدیربت استان هم نامه‌نگاری شود تا ما هم پیگیر موضوع باشیم.

زاهدی تصریح کرد: در بخش آموزش‌های کسب و کار و اشتغال همه باید یاری‌گر جامعه معلول خود باشیم و در حوزه مشاغل صنفی، صنعتی و خانگی نیز به توانمندسازی آنان اقدام کنیم.

زاهدی اظهار داشت: کانون معلولان برای بودجه سال 98 جلساتی با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی باید برگزار کند تا با ارایه مطالبات خود، نمایندگان نیز بتوانند آن را در کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری کنند.

زاهدی در ادامه گفت: تاکید می‌کنم شهرداری‌ها در بودجه سال ۹۸ به حوزه معلولان به صورت جدی توجه داشته باشند.

استاندار قزوین در پایان یادآور شد: موفقیت جامعه ورزش معلول استان نیز بیانگر توانمندی آنان در این عرصه است و این مساله به حمایت‌های لازم احتیاج دارد.

معلولان استاندار قزوین معلولان ذهنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر