کد خبر: 126577 A

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین خبر داد:

همزمان با آغاز نخستین بارش برف زمستانی، ستاد برف روبی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین آمادگی خود را برای رفع مشکلات احتمالی و بازگشایی معابر اعلام کرد.

ایلنا: مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هوا‌شناسی مبنی بر بارش برف و امکان اخلال در شرایط عادی زندگی شهروندان بر اثر برودت هوا و یخبندان؛ سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین اقدامات ویژه‌ای برای گذران فصل زمستان در شهر قزوین و مناطق منفصل شهری انجام داده است که این فعالیت‌ها به اقدامات قبل از شروع بارش، اقدامات پس از اعلام بارش و وضعیت فوق العاده هوا و همچنین اقدامات پس از بارش برف و اتمام عملیات برف روبی تقسیم شده است.

مجتبی منتظری در گفتگو با خبرنگار ایلنا در قزوین افزود: در راستای آمادگی کامل این سازمان برای مواجه با بحران‌های احتمالی برگزار شده است که در همین خصوص تمام ماشین آلات سازمان و برخی از خودرو‌های مورد نیاز در سازمان عمران شهرداری مجهز شده‌اند و نقاطی هم که احتمال بروز مشکل در هنگام بارش برف در آنجا وجود دارد شناسایی و برای آن تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: جانمایی مخازن شن و نمک و ماشین آلات ستاد برف روبی، تعیین مکان‌هایی مناسب برای تخلیه فوری برف‌های جمع آوری شده، شناسایی نقاط بحرانی جهت برف روبی، تهیه کیسه شن و استقرار آن‌ها در مخازن مخصوص و تحویل این کیسه‌ها به ادارات، اماکن دولتی و آموزشی و الویت بندی مسیرهای برف روبی نیز از جمله اقداماتی است که توسط ستاد برف روبی این سازمان انجام شده است.

وی شناسایی نقاط آسیب‌پذیر مانند سطوح شیب‌دار و رمپ‌ها را از اقدامات دیگر این مدیریت عنوان کرد و افزود: شناسایی این موارد برای اقدامات لازم و سریع در صورت بروز مشکلات است.

منتظری به خریداری نمک استاندارد و مورد نیاز برابر مشخصات فنی اشاره کرد و گفت: این نمک‌ها در انبارهای موجود در ایستگاه‌های هفتگانه سازمان نگهداری می‌شود تا در مواقع ضروری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

این مسئول نیروهایی را که در ایام بارش برف نسبت به برف‌روبی در سطح شهر اقدام می‌کنند ۳۷۲ نفر معرفی کرد و گفت: در روزهای برفی آماده‌باش کامل و در روزهای عادی هم ۵۰ درصد از نیروهای سازمان مدیریت پسماند در حال آماده‌باش هستند.

وی با بیان این‌که سازمان مدیریت پسماند شهرداری با استفاده از ده‌ها دستگاه ماشین‌آلات سبک وسنگین آمادگی لازم را برای پاکسازی معابر و خیابان‌های شهر دارد، افزود: ماشین‌آلات مورد نظر شامل۴ دستگاه نمک پاش مکانیزه، ۳ دستگاه گریدر، ۲ دستگاه بیل بکهو، ۴ دستگاه لودر، ۲۰ دستگاه کمپرسی، ۱۵ دستگاه خاورو که ۱۰ دستگاه آن مجهز به سیستم برفروب هستند و ۲ دستگاه مینی‌لودر(باب کت) ‌است.

منتظری در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد: از حدود ساعت ۳ بامداد امروز به‌منظور جلوگیری از آبگرفتگی و لغزندگی معابر، عملیات شن‌پاشی و ریختن محلول آب و نمک به‌ویژه بر روی پل‌های غیر همسطح و تقاطع‌ها آغاز شد تا خللی در عبور و مرور شهروندان ایجاد نشود.

این مسوول با اعلام اینکه مشکل خاصی در زمینه آبگرفتگی معابر پیش نیامده است، افزود: آبگرفتگی جزیی نیز در برخی معابر، به‌دلیل ریختن زباله و پسماند در جوی آب ایجاد شده بود که با تلاش اکیپ‌های مستقر خدمات شهری، رفع شد.

وی اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های انجام شده نقاط حساس قبل از شروع بارش شناسایی شدند و با استقرار کلیه تجهیزات و ماشین‌آلات برف‌روبی هیچ مشکلی در معابر اصلی و فرعی سطح شهر و مناطق منفصل شهری گزارش نشده است وعملیات برف‌روبی با به کارگیری کلیه تجهیزات و ماشین‌آلات برف‌روبی در حال انجام است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین در پایان از شهروندان خواست تا در حد امکان از ریختن برف به کوچه‌ها و معابر خودداری کنند و طبق سالهای گذشته شهرداری را در این خصوص یاری دهند تا شاهد مسدود شدن معابر و کوچه‌ها نباشیم و ضمن همکاری بیشتر با عوامل خدمات شهری در صورت بروز هر گونه مشکل با سامانه ۱۳۷ شهرداری و یا با شماره تلفن‌های ۳۳۲۷۵۶۵ و۳۳۲۲۲۰۱ تماس حاصل نموده تا نیروهای خدماتی به سرعت در محل مورد نظر حضور یابند لازم بذکر است تمامی مراکز آموزشی، درمانی(درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها) در صورت نیاز به نمک می‌توانند موضوع را از طریق شماره‌های فوق اعلام نمایند تا نمک مورد نیاز تحویل این عزیزان شود.

آماده باش استاندارد بارش برف بیمارستان خودرو زباله زمستان شماره تلفن شهرداری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر