کد خبر: 121807 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:

در حال حاضر ۴۵۰ طرح نیمه تمام در بخشهای مختلف استان قزوین با پیشرفت ۳۰ درصد وجود دارد که تکمیل آنها ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در صورت اتمام زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم می کند.

ایلنا: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۴۵۰ طرح نیمه تمام در بخش‌های مختلف استان با پیشرفت ۳۰ درصد وجود دارد که تکمیل آن‌ها ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در صورت اتمام زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین؛ مسعود بابایی افزود: در حال حاضر ۴۵۰ طرح نیمه تمام در بخشهای مختلف استان با پیشرفت ۳۰ درصد وجود دارد که تکمیل آن‌ها ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در صورت اتمام زمینه اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

بابایی با ارائه گزارشی از وضعیت تسهیلات پرداخت شده در بخش مشاغل خانگی، کسب و کار خرد و خوداشتغالی اظهارداشت: امسال با تشکیل ۲۹ جلسه تخصصی برای اشتغال برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته است.

این مسئول بیان کرد: همچنین دو هزار و ۵۲۱ فقره پرونده به بانک‌ها معرفی شد که یک هزار و ۵۵۲ فقره با اعتبار ۶۲ هزار میلیارد و ۹۴۳ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی عملکرد کسب و کار خرد را تشریح کرد و گفت: در این بخش یک هزار و ۸۶۸ طرح معرفی شد که ۷۵۸ پرونده عقد قرارداد شد و ۷۲ هزار و ۵۷ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.

بابایی تصریح کرد: در بخشهای مختلف استان ۴۵۰ طرح نیمه تمام وجود دارد که در حوزه صنعت ۱۰۰ طرح، جهاد کشاورزی ۳۸۶ طرح، ۵۴ طرح توسعه‌ای و ۲۲ طرح در سایر بخشهاست که تکمیل آن‌ها سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که با تکمیل آن‌ها ۳۵۰۰ نفر مشغول کار خواهند شد.

وی میزان تسهیلات کسب و کار خرد و کوچک را ۹۴ هزار و ۸۱۸ میلیون ریال اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش نرخ بیکاری در استان هم خبر داد و اظهارداشت: با اشتغال ایجاد شده نرخ بیکاری در استان نسبت به تابستان گذشته ۲.۳ درصد کاهش یافته و ۸/۹ رسیده است که درپایان سال ۹۱ این مهم به ۲/۱۱درصد بوده است.

اداره کل تعاون کار و رفاه استان قزوین اشتغال بیکاری جهاد کشاورزی روابط عمومی صنعت کار و رفاه اجتماعی کسب و کار مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر