کد خبر: 1153221 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: غفلت در مورد فرهنگ به خسارات جبران ناپذیری منجر می‌شود؛ از این رو نباید به دلایل اقتصادی، این امر مهم را نادیده بگیریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور، در نشست شورای فرهنگی عمومی استان گفت: در حال حاضر جنگ نرم و تلاش دشمن برای تهی کردن جامعه از ارزش‌ها از اصلی‌ترین دغدغه‌های موجود است.

استاندار قزوین ادامه داد: فرهنگ در هر جامعه‌ای از ارزش بالایی برخوردار است و حتی در توسعه  نیز این موضوع مدنظر قرار گرفته می‌شود.

وی با تاکید بر عملکرد منسجم در حوزه فرهنگ عنوان کرد: پرهیز از عملکرد جزیره‌ای در حوزه فرهنگ ضرورت دارد و باید در این حوزه با داشتن برنامه‌ای مدون سیاست گذاری کرد.

نماینده عالی دولت در استان قزوین ادامه داد: در حال حاضر در حوزه فرهنگ نهادهای مختلفی وجود دارند و همین تعدد در برخی موارد، باعث می‌شود تصمیمات فرهنگی با چالش مواجه شود.

وی بیان کرد: لازم است در نظام بودجه کشور رویکرد موجود که در آن اعتبارات فرهنگی استان‌ها دیده نمی‌شود، اصلاح شده و در حوزه فرهنگ به استان‌ها اعتماد شود.

جمالی پور گفت: لازم است در مسیر توسعه به موارد مختلفی که در آن تاثیرگذار است توجه شده و توازن وجود داشته باشد تا با مشکل مواجه نشویم، همچنین برای داشتن اقدامات مناسب‌ر در حوزه فرهنگ داشتن پژوهش و نگاه مطالعه‌ای ضرورت دارد.   

انتهای پیام/
استان قزوین بودجه جامعه جنگ دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر