کد خبر: 1102650 A

در هفته گذشته؛

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قزوین گفت: هفته گذشته اولین مرکز مشاوره روانشناسی برای کارگران در شهرک صنعتی کاسپین افتتاح شد و امیدواریم سایر کارفرمایان استان نیز در این زمینه اقداماتی را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی رحمانی گفت: فضای مجازی ظرفیت خوبی برای مقابله با مواد مخدر دارد و باید همه دستگاه‌های فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد ازاین ظرفیت برای اصلاح باورهای غلط جوانان و نوجوانان در مصرف مواد مخدراستفاده حداکثری داشته باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قزوین بیان کرد:  در حال حاضر، مواد مخدر و روانگردان‌ها به عنوان یک مساله پیچیده و چند وجهی مطرح بوده که مقابله با آن‌ها نیازمند یک کار منسجم و هماهنگ با هم افزایی تمامی دستگاه‌های متولی و مجری است.

وی از جوانان به عنوان سرمایه‌های واقعی جامعه یاد کرد و افزود: هماهنگی و همراهی دستگاه‌ها در مبارزه با مواد مخدر لازم و ضروری است تا با اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد از سرمایه‌های واقعی صیانت کنیم.

این مسئول بیان کرد: اعتیاد به مواد مخدر و شیوع آن در نسل جوان جامعه از اهداف پلیدی است که دشمنان انقلاب اسلامی به طور جدی در صدد آن هستند بنابراین باید برای توانمندسازی نسل جوان و جلوگیری از شیوع اعتیاد در بین آن‌ها اقدام کنیم.

 مشاور استاندار قزوین ادامه داد: ایران با کشف بی سابقه انواع مواد مخدر در سال گذشته بار دیگر عزم خود را در مقابله با پدیده خانمان‌سوز اعتیاد در جهان اثبات کرد. 

وی خاطرنشان کرد: باید با هوشیاری و توجه بیشتر برای ارتقای سطح آگاهی جامعه بخصوص جوانان از طریق آموزش مهارت‌های زندگی به منظور پیشگیری از اعتیاد تلاش کنیم.

رحمانی با اشاره به برخی آمار در شیوع مواد مخدر در گروه‌های مختلف جامعه گفت: هفته گذشته،  اولین مرکز مشاوره روانشناسی برای کارگران در شهرک صنعتی کاسپین افتتاح شد و امیدواریم سایر کارفرمایان نیز همراهی و همکاری لازم را در راه اندازی این مراکز و پیشگیری از شیوع اعتیاد در میان کارگران داشته باشند.

 

انتهای پیام/
اعتیاد انقلاب اسلامی روانشناسی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر