کد خبر: 1100715 A

استاندار قزوین به مناسبت فرا رسیدن روز مالیات پیامی صادر کرده و این روز را به کارکنان و مودیان مالیاتی استان تبریک گفته و نقش آنان را در استقلال و شکوفایی اقتصادی کشور و استان موثر دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، استاندار قزوین به مناسبت روز مالیات پیامی را صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:

مالیات مطمئن‌ترین، سالم‌ترین و پایدارترین منبع تامین مالی دولت به شمار می‌رود که با برنامه ریزی صحیح می‌تواند اثرات مطلوبی در توسعه پایدار کشور، مقاوم سازی اقتصاد در برابر تهدیدهای خارجی، رفع نابرابری‌های اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت در جامعه، افزایش رفاه و آبادانی و تامین امنیت، بهداشت و درمان داشته باشد.

نظام مالیاتی بعنوان یکی از ابزارهای مهم مدیریت اقتصادی کشور، اصلی‌ترین کارکردها را در ایجاد توازن و تعادل در بخش‌های مختلف اقتصادی برعهده دارد.

پرداخت مالیات و مشارکت مردم در این امر مطابق فرمایش مقام معظم رهبری یک فریضه است و امیرمؤمنان حضرت علی(ع) درباره اثرات مالیات در اداره جامعه اسلامی می‌فرمایند: "حکومت، با نابودی مالیات، جز اندکی دوام نمی‌آورد با این حال برای گرفتن درهمی نباید کسی مورد ظلم واقع شود".

اینجانب فرارسیدن ۱۶ تیرماه، روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی را به کارکنان پرتلاش اداره‌ کل امور مالیاتی استان و مودیان فرهنگ مدار استان که ایفاگر نقش‌هایی ارزنده در استقلال و شکوفایی اقتصادی کشور و استان هستند، تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همه دست اندرکاران نظام مالیاتی با تلاش صادقانه در جهت تامین اعتبار مالی کشور در عرصه‌های اقتصادی استان موفق و موید باشند.

هدایت الله جمالی پور

استاندار قزوین

انتهای پیام/
استقلال جامعه اسلامی دولت مالیات مودیان مالیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر