کد خبر: 1098516 A

مدیرکل فرهنگ و اردشاد اسلامی استان:

مدیرکل فرهنگ و اردشاد اسلامی استان قزوین گفت: نوجوانان 12 تا 17 ساله استان قزوین برای شرکت در پنجمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور در دو بخش ایده و فیلم تا 13 مرداد ماه فرصت ثبت نام دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  محمدحسین  اسماعیلی با اشاره به جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله که شامل متولدین مهرماه ۱۳۸۳ تا مهرماه ۱۳۸۸ هستند می‌توانند در ‌پنجمین المپیاد فیلمسازی شرکت کنند‎. ‎

مدیرکل فرهنگ و اردشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: هر شرکت کننده در بخش ایده می‌تواند دو ایده به دبیرخانه ارسال کند که ایده پذیرفته‌شده بعد از انتخاب به المپیاد راه یافته و زیر نظر استادان در ‌کارگاه‌های تبدیل ایده به فیلمنامه به فیلمنامه کوتاه تبدیل ‌شده و صاحبان ایده‌های راه یافته به بخش اصلی المپیاد در کارگاه‌های تبدیل ایده به ‌فیلمنامه شرکت خواهند کرد.‎

وی ابراز کرد: در بخش فیلم، فیلم‌هایی در قالب داستانی، مستند، پویانمایی یا استاپ موشن با زمان حداکثر ۵ دقیقه با دوربین معمولی و یا تلفن همراه که بعد از سال ۹۷ تولید شده باشند، ‌می‌توانند در پنجمین المپیاد شرکت داده شوند.

این مسئول عنوان کرد: فیلم‌های برگزیده در این المپیاد، در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ‌اصفهان به نمایش درخواهند آمد‎ و به فیلم‌های برگزیده در المپیاد نشان المپیاد اهدا خواهد شد.‎

وی ادامه داد: موضوع ایده‌ها و فیلم‌ها شامل قصه‌های پدربزرگ‌–‌مادربزرگ من، فرصت‌ها و چالش‌های کرونا در یکسال گذشته برای من، آرزوی من در مورد آینده خانواده‌ام، شهرم و کشورم است.

اسماعیلی گفت: علاقه‌مندان برای ثبت نام به نشانی https://yfo.icff.ir/  مراجعه و پس از تکمیل فرم ثبت نام فایل اثر خود را ‎به نام خود تغییر نام داده و تا ۱۳ مرداد در سایت بارگذاری و ارسال کنند.

وی عنوان کرد: سی وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۱۶ تا ۲۱ مهر به صورت همزمان در اصفهان و تهران به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تلفن همراه دوربین نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر