کد خبر: 1088950 A

تا پایان شهریور ماه ؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل و کسب و کارهای فرهنگی آسیب دیده از کرونا تا پایان شهریورماه تمدید شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمد حسین اسماعیلی با اشاره به تسهیلات کرونا گفت: مهلت زمانی ثبت نام و پرداخت تسهیلات کرونایی کسب و کارها تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: با توجه به مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا همه کسب وکارها و مشاغل و صنوف فرهنگی و هنری می‌توانند از تاریخ 22 خرداد ماه  به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir  مراجعه و ثبت نام کنند و بانک‌ها نیز تا پایان آبان ماه موظفند تسهیلات را بپردازند.

وی ابراز کرد: در حال حاضر در چهار رسته گردشگری، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان و حمل و نقل ریلی و هوایی مهلت‌ ثبت نام و پرداخت تسهیلات تمدید شده و مهدکودک‌ها، تالارها، پارک‌های آبی و شهربازی‌ها به فهرست کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اضافه شدند و می‌توانند از تسهیلات کرونا بهره‌مند شوند.

اسماعیلی ادامه داد: در بحث پرداخت وام حمایتی کرونا یکی از مشکلات این بود که برخی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این دوران درآمدی نداشتند و تسهیلات دریافت کردند و هم اکنون موعد اقساط آن‌ها رسیده است؛ لذا کارگروه اقتصادی برای بازپرداخت اقساط امهال چهارماهه در نظر گرفت و بر این اساس بازپرداخت چهار قسط نخست تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی در سال ۱۴۰۰ به پایان دوره انتقال یافت تا چهار قسط پس از آخرین قسط پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس تصویب کارگروه اقتصادی، آن دسته از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که درآمدی نداشتند و چک‌های آن‌ها وصول نشده تا پایان تیرماه سال جاری مهلت دارند چک‌های برگشتی خود را وصول کنند و در این مدت، محدودیت‌های خدمات بانکی برای چک‌ها متوقف می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ابراز کرد: برای مشاغل آسیب دیده از کرونا چنانچه کارفرمایان نتوانستند حق بیمه اردیبهشت و خردادماه را پرداخت کنند دو ماه امهال در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات آب، برق و گاز اجازه قطع خدمات خود برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که موفق به پرداخت قبوض نشدند را ندارند.

اسماعیلی در پایان یادآور شد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مجوز فعالیت‌ها تا پایان خردادماه و احکام فعالیت اتحادیه‌ها و اتاق‌ها نیز تا پایان شهریور ماه تمدید شده است.

انتهای پیام/
استان قزوین چک روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر