کد خبر: 1085311 A

مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: مودیان مالیاتی قزوین می‌تواند با مراجعه به سامانه www.tax.gov.ir برای ثبت غیر حضوری اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سعید حوائج با اعلام این خبر گفت: براساس ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی تا پایان خردادماه جاری باید با مراجعه به درگاه ملی مالیات عملکرد خود را جهت پرداخت اعلام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، با اشاره به اینکه مبنای تعیین درآمد مشمول مالیات مودیان برای عملکرد سال ۹۹ اظهارنامه مالیاتی مودی خواهد بود، افزود: پذیرش اظهارنامه مودیان بستگی به تنظیم شفاف اطلاعات و رعایت قوانین و مقررات مربوط بوده و اظهارنامه ارائه شده از سوی مودیان با بانک‌های اطلاعاتی مالیاتی که در راستای اجرای مقررات مواد ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم ایجاد شده، مطابقت داده خواهد شد. 

این مسئول مالیاتی بهره‌مندی از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی را بستگی به ارائه اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی در زمان قانونی دانست و گفت: فعالان عرصه اقتصادی برای استفاده از مشوق‌های قانونی و تسهیلات باید اظهارنامه مالیاتی خود را در زمان تعیین شده ارائه کنند.

حوائج یادآور شد: اگر مودیان در زمان قانونی و براساس مقررات نتوانند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند، اداره کل امور مالیاتی نسبت به تهیه اظهارنامه تقریبی به میزان نوع فعالیت و سایر اطلاعات اقتصادی کسب شده از بانک های اطلاعاتی اقدام خواهد کرد. 

به گفته وی، با توجه به اینکه تمامی عملیات مالیاتی و نیز ارائه اظهارنامه‌ها بستگی به ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی دارد به همین لحاظ مودیان می‌توانند به سامانه www.tax.gov.ir  و نسبت به تکمیل و رفع مشکلات موجود اقدام کنند.

وی افزود: مودیان مالیاتی از هرگونه مراجعه غیرضروری به اداره مالیاتی در زمان شیوع ویروس کرونا خودداری کنند.

 

 

استان قزوین رعایت قوانین و مقررات قانون مشکلات مودیان مالیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر