کد خبر: 1083945 A

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان خبرداد:

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین گفت: گندم کاران بیمه شده متضرر از خشکسالی به دفاتر خدمات بیمه ای مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد طهرانی ها با اعلام این خبر گفت: گندم کارانی که محصول خود را بیمه کرده و دچار خسارت ناشی از کم بودن بارش‌ها شده اند میزان خسارت خود را به دفاتر خدمات بیمه‌ای اعلام کنند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین افزود: البته کار تیم‌های کارشناسی برای برآورد میزان خسارت در حال انجام است و مراحل آخر خود را طی می‌کند.

طهرانی ها عنوان کرد: پس از اتمام کار کارشناسی درصد خسارت‌ها اعلام می‌شود و اقدامات لازم برای پرداخت غرامت انجام خواهد شد، در حال حاضر به طور قطع غرامت به مخصولات دیم و حبوبات پرداخت می شود.

وی درباره مزارع آبی هم گفت: با توجه به اینکه منبع تامین آب این مزارع از کانال‌های آب و رودخانه است، استعلام‌هایی از مدیریت بحران، جهاد کشاورزی وآب منطقه‌ای گرفته می‌شود پس از طی این مراحل به احتمال خیلی زیاد غرامت به این محصولات این مزارع هم پرداخت خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان گفت: ۱۵ تیرماه بیمه نامه‌های گندم و جو دیم اعتبار دارد و تا این مدت کار‌های کارشناسی انجام خواهد شد که حداکثر یک ماه بعد از این تاریخ غرامت‌های پرداخت می‌شود.

استان قزوین خشکسالی کشاورزی محصولات کشاورزی گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر