کد خبر: 1082781 A

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان از اجرای طرح پیشگامان پیشگیری از تخلفات با هدف جلوگیری از اقدامات غیرقانونی با حضور ۳۰ نماینده قضایی و در قالب هفت تیم در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسین رجبی با اعلام این خبر گفت: طرح پیشگامان پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با همکاری پلیس پاوا در تمامی نقاط شهرستان تاکستان و در قالب هفت تیم کار خودش را آغاز می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان با بیان اینکه دستگاه قضایی با نفی هرگونه مچ‌گیری به دنبال پیشگیری از تخلفات انتخاباتی است، افزود: خوشبختانه این رویه باعث شده تاکنون ۲ مورد تذکر به نامزدهای انتخاباتی بدهیم.

رجبی، به تدوین طرح پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در تاکستان با پیش‌بینی فرآیند ۳۰ مرحله‌ای اشاره و یادآور شد: در این طرح همانند ادوار گذشته تمامی نکات و موارد لازم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده تا نظارت‌ها برروی فعالیت دستگاه‌های دولتی تقویت شود.

وی به فعالیت مستمر پلیس فتا برای شناسایی تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فعالیت تمامی نامزدهای شوراهای اسلامی استان از سوی پلیس فتا در فضای مجازی رصد می شود.

رجبی خاطرنشان کرد: کاندیداهای انتخاباتی باید دقت کنند که نصب هرگونه بنر یا پوستر برروی دیوار مدارس، بیمارستان‌ها و درختان تخلف محسوب شده و تبلیغات آنان تنها باید در مکان‌های از پیش تعیین شده توسط شهرداری صورت گیرد و در غیر این صورت بنرها و داربست‌های ‌غیرمجاز آنان جمع آوری خواهد شد.

این مسئول قضایی خاطرنشان کرد: هرگونه دیوارنویسی و الصاق عکس برروی املاک خصوصی نیز تنها مشروط به اخذ رضایت کتبی مالکان بوده و در غیر این صورت مورد پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند.

انقلاب بیمارستان دادستان عمومی و انقلاب شهرداری تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر