کد خبر: 1067548 A

سرپرست اداره کل ارتباطات استان قزوین:

سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین گفت: طی ۲ ماه گذشته ۲۵ روستای دیگر استان با هشت هزار جمعیت به شبکه اطلاعات ملی متصل شدند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، مرتضی شهامی با اعلام این خبر گفت: با توجه به برنامه‌های وزارت ارتباطات برای رفع مشکل دسترسی به اینترنت دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم روستایی استان، از زمان شیوع ویروس کرونا و با عنایت به لزوم گسترش آموزش و بهره‌مندی دانش آموزان از فضای مجازی، وضعیت زیرساخت‌های اینترنتی روستاهای استان مورد بررسی جدی قرار گرفت.

سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین افزود: با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان و پیگیری و تخصیص اعتبارات لازم توسط این وزارتخانه و نیز تلاش‌های جدی اپراتورهای تلفن همراه، تعداد بیشتری از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

شهامی خاطرنشان کرد: با همکاری اپراتور همراه اول، ۱۰روستا در بخش رودبار الموت غربی شامل دورچاک، تنوره، چرشدره، باغستان، سیمیار، دستجرد سفلی، ورتوان، موشقین و سپوهین با ۲ هزار و ۹۲۸ جمعیت، ۲ روستا در بخش رودبار الموت شرقی شامل دهک و اندج با ۳۳۱ جمعیت و ۶ روستای منطقه طارم شامل عمبقین، نجف آباد، قارخون و رزان، حصار و عباس آباد با یک هزار و ۳۲۰ جمعیت به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی ادامه داد: در همین رابطه سه روستای شهرستان بوئین زهرا شامل خاتون آباد، آقچه مزار و آب باریک با یک هزار و ۳۸۰ جمعیت، روستای سیراب در آوج  با ۳۰۴ نفر، روستای شیرازک با ۵۷۴ نفر در شهرستان تاکستان، روستای چشمه غلامعلی با ۲۹۹ نفر در بخش کوهین و روستای اردبیلک با جمعیتی بالغ بر ۷۲۰ نفر در شهرستان قزوین از جمله روستاهایی بودند که به اینترنت پرسرعت متصل شدند.

سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به تلاش شبانه‌روزی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در سطح روستاهای بدون اینترنت، یادآور شد: تا پایان خرداد ماه سال جاری نیز روستاهای بیشتری با راه‌اندازی یا ارتقای سایت‌های جدید همراه روستایی به نسل سوم، به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین تلفن همراه وزارتخانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر