کد خبر: 1067391 A

مقدم سلیمی مطرح کرد:

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: حفر چاه آب به عمق ۱۵۰ متر و دبی خروجی پنج اینچ بر ثانیه مهم‌ترین بخش فاز دوم توسعه فضای سبز سایت محمدآباد است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، وحید مقدم سلیمی گفت: در فاز دوم توسعه فضای سبز سایت پسماند محمدآباد، عملیات مکانیزاسیون خاک شامل تسطیح و رگلاژ خاک، چاله‌کنی و نهرکنی و تغذیه خاک جهت احداث ۱۲ و نیم هکتار فضای سبز انجام شده و در هفته جاری عملیات کاشت درختان انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین ادامه داد: تأمین آب مورد نیاز و اجرای سیستم آبیاری مکانیزه مهم‌ترین بخش فاز دوم توسعه فضای سبز سایت محمدآباد است؛ در این راستا حفر چاه آب به عمق ۱۵۰ متر و دبی خروجی پنج اینچ بر ثانیه انجام شده و عملیات تجهیز چاه شامل نصب پمپ‌های مکش و رزرو، لوله‌گذاری، نصب مخزن و احداث استخر ذخیره آب و فیلتراسیون در مراحل پایانی قرار دارد.

وی ابراز کرد: برای اجرای فاز دوم توسعه فضای سبز سایت محمدآباد 5 هزار اصله درخت از گونه‌های مقاوم به کم‌آبی و سازگار با اقلیم منطقه خریداری شده و هم‌زمان با تجهیز سیستم آبیاری مکانیزه و بهره‌برداری از آن عملیات کاشت نهال‌های خریداری ‌شده انجام خواهد شد.

این مسئول افزود: در کنار این اقدامات، عملیات نقشه‌ برداری قطعات جنگل‌کاری سایت نیز در دست انجام است.

مقدم سلیمی گفت: در فاز نخست این عملیات یک و نیم هکتار فضای سبز در جایگاه پردازش و دفع پسماند محمدآباد اجرا شده بود، در فاز سوم نیز هفت و نیم هکتار به فضای سبز این جایگاه افزوده خواهد شد.

تغذیه خاک دبی شهرداری فضای سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر