کد خبر: 1062405 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ضمن بازدید از بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و فرشگاه‌های عرضه تجهیزات پزشکی استان ۱۴ هزار و ۳۵۴ عدد ماسک غیر مجاز ضبط شد.

به گزارش ایلنا از قزوین، دکتر پیمان قجربیگی با اشاره به بازدیدهای بازرسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گفت: بازرسان این معاونت از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین، ۳۸۶ بازدید انجام دادند که شامل حوزه‌های غذا، آرایشی و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: ۵۱ مورد بازدید از بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و فرشگاه‌های عرضه تجهیزات پزشکی استان انجام و به کشف و ضبط ۱۴ هزار و ۳۵۴ عدد ماسک غیر مجاز منجر شد.

وی ابراز کرد: با توجه به شیوع موج چهارم بیماری کرونا، از ابتدای طرح، ۶۰ هزار و ۴۰۵ بسته دستکش لاتکس و ۴۰ هزار و ۹۱۸ عدد ماسک در بین مراکز درمانی توزیع شد.

این مسئول افزود: در حوزه مدیریت و نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی، ۱۱۱ مورد بازدید از شرکت‌های تولید مواد غذایی و مراکز عرضه فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی انجام شد و ۳۶ مورد نمونه برداری شده به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت ارسال شد.

وی عنوان کرد: ۱۶۰ نمونه کالا و اقلام، برای تایید صحت و سلامت کالا به آزمایشگاه تحویل شد.

قجربیگی گفت: اداره نظارت بر امور دارو و مخدر معاونت ۲۲۴ مورد بازدید از داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش دارو داشت، همچنین 14 مورد شکایت و ۲۹ مورد معرفی نامه برای دریافت دارو‌های خاص توسط کارشناسان این حوزه بررسی شد.

بیمارستان تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ماسک مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر