کد خبر: 1043700 A

سرپرست محیط زیست استان قزوین:

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: سازمان‌های مردم نهاد تبیین کننده مطالبات اجتماعی و مردمی در عرصه‌های محیط زیست هستند و می توانند اثرگذاری زیادی را در سطح جامعه داشته باشند.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، مهران شنتیائی در نشست مشترک سازمان های مردم نهاد محیط زیست استان قزوین با اشاره به منزلت و جایگاه سازمان های مردم نهاد، اظهار کرد: سمن‌ها به عنوان پل ارتباطی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم هستند و می تواند در زمینه های مختلفی از جمله محیط زیستی اثرگذاری فراوانی را داشته باشند.

 سرپرست محیط زیست استان افزود: این سازمان ها تبیین کننده مطالبات اجتماعی و مردمی در عرصه های محیط زیست هستند و باید این مطالبات را از دیدگاه عمومی و مردمی به اداره کل حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه های مرتبط انتقال دهند و راه حل ها و دیدگاه‌های خود را نیز منعکس کنند.

شنتیائی با اشاره به جایگاه تشکل های مردم نهاد، اضافه کرد: البته این موسسات باید مسایل را به صورت کارشناسی منعکس کنند تا دستگاه های اجرایی از جمله اداره کل حفاظت محیط زیست بتواند این موضوعات را به درستی بررسی کرده و در جهت حل معضلات زیست محیطی اقدام کند.

وی، حضور نمایندگان سازمان های مردم نهاد را در کارگروه های استانی که در قانون تعریف شده است حق آنان دانست و ادامه داد: این اداره کل مساعدت و همکاری های لازم را جهت عضویت سمن ها در این کارگروه ها و سایر جلسات مرتبط در این اداره کل به عمل خواهد آورد.

استان قزوین جامعه حفاظت محیط زیست قانون محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر