کد خبر: 1041998 A

سرپرست معاونت شهرسازی شهرداری قزوین:

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: توسعه شهر دوستدار کودک و ایجاد فضایی زنده و پویا برای کودکان موجب دستیابی به درآمد پایدار برای شهر قزوین می شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، کیومرث فدائی‌فر در سومین کارگروه آموزشی و اطلاع رسانی حقوق کودک اظهار کرد: باید فضاهای زنده و پویا برای کودکان با تکیه بر افزایش تعاملات اجتماعی در شهر توسعه پیدا کند و ارتقاء شهر دوستدار کودک و هزینه کردن در راستای ساختن شهری زنده و پویا برای کودکان، درآمد پایدار را برای آینده شهر به دنبال دارد.

سرپرست معاونت شهرسازی شهرداری قزوین با بیان اینکه باید خواسته های کودکان در زندگی شهرنشینی که با کودکان گذشته بسیار متفاوت هستند، تامین شود، گفت: شهر باید به سمتی توسعه پیدا کند که احساس شادی و سلامتی در زندگی کودک ایجاد شود و این مهم بسیار ارزشمند است چراکه سلامتی سالمندان آینده، سلامت و نشاط کودکان امروز است  .

فدایی فر اضافه کرد: شهرداری قزوین با توسعه برنامه های شهر دوستدار کودک تلاش دارد تا زندگی با کیفیتی برای کودکان فراهم کند و شهرداری قزوین با کمک نهادهای مرتبط می‌تواند در این راستا حرکت کند.

وی ادامه داد: زندگی امروز کودکان با کودکان گذشته در همه ابعاد به خصوص نوع بازی‌ها و تعاملات اجتماعی بسیار متفاوت است و باید شرایط زندگی در شهر برای کودکان را بر اساس نیاز امروزی آنان فراهم شود.

رئیس شورای اجرایی شهر دوستدار کودک با تاکید بر اینکه کودکان امروز سرمایه‌های آینده جامعه هستند، بیان کرد: هر چقدر بتوانیم شهر را برای زندگی شاداب و سلامت کودکان امروز ارتقا دهیم، آینده خوبی خواهیم داشت.

فدایی فر با اشاره به اینکه شهرداری قزوین اقدامات موثری در شهر دوستدار کودک انجام داده است، افزود: باید تهدیدها و خطرات موجود برای زندگی شهرنشینی کودکان به فرصت تبدیل شود.

درآمد شهرداری شهرنشینی کودکان معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر