کد خبر: 1039044 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین از حوزه های قضایی رامند، شال، اسفرورین و ارداق به صورت سرزده بازدید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام نوراله قدرتی در حاشیه بازدید از پیش تعیین نشده از حوزه های قضایی رامند، شال،اسفرورین و ارداق اظهار کرد: بکارگیری و اجرای سند تحول قضائی قطعا این امکان را فراهم خواهد آورد که ضعف ها و مشکلات در حوزه امور قضائی را شناسایی و هرچه سریع تر و کارشناسی تر نسبت به رفع آنها اقدام نمائیم. خوشبختانه حرکت پویا و تحولی در قوه قضائیه طی سالهای اخیر کار خود را آغاز کرده که با ابلاغ سند تحول شاهد سرعت بیشتر در آن خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: با توجه به تدوین و ابلاغ سند تحول قضایی، انتظار می رود که بدنه دستگاه قضایی با شناخت کافی از ابعاد این سند در راستای اجرای ماموریت های محوله در آن، نهایت تلاش را داشته باشند.

قدرتی با تأکید بر اینکه از زمان حضور آیت الله رئیسی در رأس قوه قضائیه بیش از هر زمان روحیه و انگیزه خدمت رسانی و اجرای عدالت تقویت شده است، گفت: باید همواره با تقویت روحیه خدمت بی ادعا و تکیه بر باور های اعتقادی زمینه رشد اعتلای دستگاه قضایی را فراهم کنیم.

وی تلاش برای کاهش حجم ورودی پرونده به محاکم حقوقی و جزایی، توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات الکترونیک قضایی، تکریم ارباب رجوع و تلاش در جهت صلح و سازش را به عنوان مهمترین  شاخص‌های ارزیابی عملکرد حوزه های قضایی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تقویت مدیریت ها و تداوم نظارت‌ها این شاخص‌ها به بهترین نحو و شکل مطلوب بهبود و ارتقاء یابد.

مقام ارشد قضایی استان ادامه داد: افزایش نظارت ها به منظور ارتقاء سطح کیفی کارکنان و همچنین بهبود ارائه خدمات صورت می پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان یادآور شد: جلب رضایت مراجعین و مردم هدف اصلی دستگاه قضایی است و به همین خاطر بازرسی ها به صورت دوره ای از حوزه های مختلف قضایی استان صورت می پذیرد تا خدماتی که ارائه می شود بهبود یابد.

در این بازدید رئیس کل دادگستری از نزدیک ضمن گفت‌ و گو با مراجعه کنندگان در جریان مسائل ومشکلات موجود در این حوزه های قضایی قرار گرفت و قضات و کارکنان هم گزارشی از روند رسیدگی به پرونده ها و مشکلاتشان ارائه کردند.

استان قزوین رئیس کل دادگستری استان شاخص قوه قضائیه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر