کد خبر: 1036613 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: 2 هزار و 381 واحد مسکونی امروز در سطح کشور به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی واگذار می شود که سهم استان قزوین از این تعداد 33 واحد مسکونی است.

علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: آئین واگذاری 2 هزار و 381 واحد مسکونی به مناسب فرارسیدن دهه فجر به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی باحضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

مدیر کل بهزیستی استان ادامه داد: از این تعداد 33 واحد مسکونی مختص استان قزوین می باشد که 7 واحد آن ویژه خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول و 26 واحد مسکونی آن مختص سایر مددجویان تحت پوشش است.

وارثی ادامه داد: از این تعداد، سهم شهرستان قزوین 20 واحد مسکونی، شهرستان البرز 7 واحد و شهرستان بوئین زهرا 6 واحد مسکونی است.

وی، اعتبار هزینه شده در پروژه های فوق را 3 میلیارد ریال به صورت کمک بلاعوض و مبلغ 10 میلیارد ریال آن به صورت تسهیلات کم بهره با نرخ 4 درصد اعلام کرد.

این مسئول یادآور شد: از زمان آغاز طرح مسکن مددجویان در سال 89 سهمیه استان 3 هزار و 987 واحد مسکونی می باشد که تا به امروز تعداد 3 هزار و 206 واحد مسکونی با همکاری دستگاه های متولی ساخت مسکن، مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه وشهرسازی به روش‌های مسکن مهر، تعاونی و خودمالکی به جامعه هدف تحت پوشش استان واگذار شده است.

مدیر کل بهزیستی استان اضافه کرد: تعداد 781 واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل شدن است  که در آینده ای نزدیک واگذار خواهد شد و اعتبار هزینه شده از ابتدای این طرح بیش از 100 میلیارد ریال است.

استان قزوین انقلاب اسلامی بهزیستی پوشش جامعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر