کد خبر: 1032050 A

درافشانی خبر داد:

رئیس ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر شهرداری قزوین از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح شهر خبر داد و گفت: به همین مناسبت همسران جانبازان قطع نخاعی در قزوین تجلیل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد درافشانی با اعلام این خبر، افزود: ایام الله دهه فجر، فرصت مناسبی برای تقویت اعتماد عمومی و تبیین درست دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی است.

وی اظهار داشت: برنامه‌های متعددی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سه حوزه فرهنگی، ورزشی و فضاسازی شهر در نظر گرفته شده است که نصب بنر با موضوعات چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آذین‌بندی سطح شهر از اقدامات تبلیغات محیطی سطح شهر است.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر شهرداری قزوین اضافه کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا مبنی بر پرهیز از تجمعات در برگزاری مراسم این دهه، بیشتر برنامه‌های این ایام در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود و تعداد اندکی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت برنامه‌ای انجام خواهد شد.

درافشانی تصریح کرد: ویژه برنامه تجلیل از همسران جانبازان قطع نخاعی شهر از جمله برنامه‌های شاخص این سازمان است که با مشارکت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین به مناسبت دهه مبارک فجر تدارک دیده شده است که در آن از ۱۰ همسر معزز جانباز و پنج همسر جانبازی که به افتخار شهادت نائل شدند، با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی تجلیل می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری قزوین در ایام الله دهه فجر را برگزاری مسابقه تصویری "پرنده آزادی" عنوان کرد و افزود: این مسابقه برای عموم شهروندان طراحی شده است که در آن باید جای عدد "۲۲" در تصویر تشخیص داده شود و برای شماره‌ای که اطلاع رسانی شده ارسال گردد.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر شهرداری قزوین در ادامه از برگزاری مراسم جشن تکلیف ویژه فرزندان کارمندان شهرداری قزوین خبر داد و گفت: این برنامه هجدهم بهمن ماه که با عنوان روز خانواده نامگذاری شده است با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی از برگزاری مسابقه مجازی عکس یاد یاران خبر داد و اضافه کرد: همچنین مسابقه مجازی ارسال بهترین خاطره از دوران انقلاب ۵۷ با عنوان مبارز انقلابی و برگزاری نمایشگاه مجازی آثار هنرمندان با عنوان بانوان توانمند سرزمین من، کارگاه مجازی آموزشی ویژه مادران با عنوان اعتلای منزلت زن و اجرای مسابقه پیامکی با عنوان " وطن یعنی..." در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

درافشانی افزود: برگزاری مسابقه دوچرخه سواری، اسکیت ویژه دختران و پسران و همایش کوه روی خانواده از جمله برنامه‌های ورزشی تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین اضافه کرد: مراسم تجلیل از ۱۸ مادر کارآفرین و سرپرست خانوار، رونمایی از ۲ کتاب دفاع مقدس از تألیفات همسران شهدا با عناوین عاقبت بخیر و بدرقه باران، مشارکت در اجرای کنگره کشوری ۱۷ هزار زن شهید، جانباز و آزاده و برپایی نمایشگاه عکس انقلاب ۵۷ و گلباران هوایی و غبارروبی گلزار مطهر شهدا از دیگر برنامه‌های این دهه است.

وی خاطرنشان کرد: رونمایی از سه کلیپ از زندگی‌نامه سه شهید و شهیده، برپایی نمایشگاه و فروشگاه مجازی "زنان سرزمین من" به منظور مشارکت بانوان هنرمند و فعال کشور در حوزه صنایع‌ دستی و مشاغل خانگی با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز در این مدت برگزار خواهند شد.

درافشانی افزود: عزت، اقتدار و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است که باید با استفاده از تمامی توان و امکانات از این دستاوردها حفاظت کنیم.

انقلاب اسلامی برنامه های متنوع فرهنگی پیروزی انقلاب اسلامی جانبازان شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر