کد خبر: 1031708 A

مدیر کل نوسازی مدارس استان خبرداد:

مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین از بهره برداری 7 طرح آموزشی با 310 میلیارد ریال اعتبار در استان قزوین با فرا رسیدن دهه فجر خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عسگرعلی جوانبخت با اعلام این خبر اظهار کرد: این واحدهای آموزشی در مناطق روستایی و محروم استان با ۲۰ هزار متر مربع زمین، هزار متر مربع زیر بنا و ۶۰ کلاس درس افتتاح خواهند شد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان ادامه داد: در ساخت این واحدهای آموزشی ۷۴ درصد هزینه‌ها با مشارکت خیران و مابقی هزینه‌ها از اعتبارات دولتی تامین شده است.

 

جوانبخت اضافه ‌کرد: هم اکنون ۲۳ درصد مدارس استان نیازمند استانداردسازی و مقاوم‌سازی هستند که بیشتر این مدارس در شهرستان‌های بویین زهرا، البرز و ناحیه یک قزوین قرار دارند.

وی تصریح کرد: مدرسه ۱۸ کلاسه امید آینده دانسفهان در بویین زهرا، هنرستان کار و دانش حاج محمد حسین شیخی در آبگرم و دبستان ۶ کلاسه حاج سعید کاشانی در روستای قشلاق چرخلو شهرستان بوئین زهرا از جمله این طرح‌ها هستند.

این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین دبیرستان ۱۲ کلاسه سمائیان آبیک،دبستان ۶ کلاسه حاج رجبعلی احمدی روستای آشنستان ناحیه ۲ و دبستان ۶ کلاسه برکت روستای زویار ناحیه یک در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

استان قزوین دارای ۲ هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش استان است. 

آموزش و پرورش استان استان قزوین دهه فجر زمین مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر