کد خبر: 1031632 A

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: بر اساس بازدیدهای انجام شده توسط کارشناسان شهرداری قزوین میزان ساخت و سازهای سطح شهر و مناطق منفصل شهری 5/12 درصد رشد داشته است.

کیومرث فدایی فر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و317 مورد بازدید از ساخت و سازهای سطح شهر و مناطق منفصل شهری توسط کارشناسان حوزه شهرسازی مناطق سه گانه شهرداری قزوین انجام شده است که این میزان رشد 5/12 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

سرپرست معاونت شهرسازی شهرداری به میزان بازدیدهای انجام شده در دی ماه امسال نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت نیز 548 مورد بازدید صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 158 مورد افزایش را نشان می دهد.

فدایی فر تعداد گزارش های ناظر دریافت شده در 10 ماهه سال 99 را نیز 7هزار و 172موردعنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت 10 ماهه سال قبل افزایش 26 درصدی داشته است .

وی همچنین تعداد گزارش های ناظر دریافت شده را در 10ماهه سال 98 پنج هزار و 713 مورد اعلام کرد.

این مسئول شهری به افزایش تعداد مهندسین ناظر معرفی شده به سازمان نظام مهندسی اشاره و تصریح کرد:  ازابتدای فروردین ماه تا پایان دی ماه یکصد و16نفر از مهندسین ناظر به نظام مهندسی ساختمان معرفی شده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 98 افزایش 27 درصدی را نشان می دهد.

فدایی فر با اشاره به کاهش 79 درصدی پرونده های ارسال شده به شورای انتظامی در ده ماهه نخست سال جاری نیز بیان کرد: در این مدت 24پرونده از سوی معاونت شهرسازی ومعماری شهرداری قزوین به شورای انتظامی ارسال شده است در حالی که در دهه ماهه سال 98 این رقم یکصد و16 پرونده بوده است.

سرپرست معاونت شهرسازی شهرداری به آمار استعلامات اخذ شده از شهرداری های مناطق در ده ماهه نخست سال جاری پرداخت و افزود: در این مدت 13هزار و222مورد استعلام از مناطق سه گانه شهرداری قزوین اخذ شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 3 درصدی را نشان می دهد.

وی در پایان به تعداد دستورات صادر شده جهت توقف پروژه به دلیل مغایرت فنی شهرسازی اشاره کرد و گفت: دستورات صادر شده جهت توقف ساخت و ساز در سطح شهر و مناطق منفصل شهری دو هزار و777مورد است که این رقم نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 17 درصد افزایش را نشان می دهد.

دی ماه رشد ساخت و ساز شهرداری معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر